-43%

Makrome Malzemeleri

Ham Ahşap Boncuk 22MM

1,99

Ahşap Boncuk

Farklı hobi projelerinde, dekoratif projelerde ya da çeşitli süslemelerde kullanılabilen ahşap boncuklar, doğal bir dokuya sahiptir. Ürün kalitesi olarak boya, vernik ya da zımpara gibi işlemlere müsait ancak dirençli yapısı ile karşımıza çıkan ahşap boncuklar, yaratıcılığı ve tasarım zevkinin sınırlarını sürekli olarak geliştirmektedir. Ham ahşap boncuk estetik açıdan doğal bir dokuya sahip olmasının yanında, işlemesi ve çalışması da son derece kolay bir malzemedir. Ahşap kullanılarak elde edilen boncuklar, desenli olabildiği gibi yuvarlak, oval, harf şekilli ve harf baskılı, damla, yassı ya da küp şeklinde olabilmektedir. Ahşap boncukların her türü, çok çeşitli projelerde kullanılabilmektedir.

Ahşap boncuklar ile birçok proje yapılabilmekte, ortaya çıkan ürünler ise estetik açıdan muazzam bir tasarım zevki ortaya koymaktadır. Ahşap harfli boncuk kullanılarak bebekler için emzik askısı yapılabildiği gibi kişiye özel kitap ayracı, makrome ipten kişiye özel kapı süsleri, bileklik, kolye ya da halhal ile çanta süsleri, tespihler, özel saksı tasarımları fotoğraf çerçevesi gibi hobi projeleri ve tasarım detayları yapılabilmektedir. Kullanımı belirli bir alan ile sınırlanamayan ahşap boncuklar, kullanışlı olmakla beraber tasarım açısından çağdaş, otantik, doğal ve bohem tarzları bir arada sergileyebilme imkanı tanımaktadır. Son derece kullanışlı olan tahta boncuk fiyatları ise oldukça makul bir aralıkta seyretmektedir. Ahşap boncuklar harfli, baskılı olma özelliğinin yanında büyüklük, şekil ve miktara göre de farklılık gösterebilmektedir.

Büyük Ahşap Harf // 7CM

Ahşap Boncuk Çeşitleri ve Fiyatları

Ahşap boncukların, yaşamlarımıza girişi oldukça sıra dışı olmuştur. Tasarım ve hobi işlerinde doğal dokulara yönelik bir trend ile beraber ahşap boncuk çeşitleri giderek artış göstermiştir. Ahşap boncuklar, yeni ortaya çıkmasa da son dönemdeki yükselen popülerliği sayesinde çeşitleri de giderek artış göstermiştir. Ahşap boncukların yaşamlarımıza yeniden girişi hobi dünyası ile beraber olmuş, bu giriş ise farklı büyüklükteki yuvarlak ahşap boncuklar vasıtası ile gerçekleşmiştir. Ancak ahşap boncuklar kullanılarak yapılan projeler, hayal gücünün sınırlarını ilerlettiği için renkli ahşap boncuk ile başlayan çeşitlilik şekil, baskı ve boyut olarak giderek artış göstermiştir.

Ahşap boncuk fiyatları kullanıcıları ve hobi severleri memnun ettiği için, tahta boncuk kullanılarak yapılan projeler de giderek olağanüstü bir hal almıştır. Örneğin ahşap harfli boncukların giderek daha sık kullanılması, bu boncukların fiyatlarının bütçeye uygunluğundan kaynaklanmaktadır. Bu sayede ahşap harfli boncuklar kullanılarak sıra dışı ve oldukça hoş projeler yapılabilmektedir.

Ahşap boncuk kullanımının yaygın olduğu alanlar genellikle dekorasyon ve hobi dünyası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun için uygun fiyatlı hobi malzemelerine bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Ahşap boncuklar kullanılarak avize, şık bir omuz ya da plaj çantası, kolye, bileklik, çerçeve, ayna, kapı ve bahçe süsü ile oyuncak yapılması mümkündür. Ahşap boncukların yer aldığı projeler çeşitlendikçe boncuklar da çeşitlilik göstermektedir. Söz konusu hobi projelerinde renkli tahta boncuk tercihleri de mümkün olabilmektedir. Bu sayede rengarenk, birbirinden göz alıcı projeler ve ürünler meydana gelebilmektedir.

Ahşap Harf Boncuk

Hobi tasarımlarında ve el işlerinde değişiklik arayanlar, sıcak ve doğal görünümden vazgeçemeyenler için muazzam bir dekoratif ürün olan ahşap boncuk, giderek çeşitlenmektedir. Ahşap boncuklar arasında yer alan ahşap harf boncuklar, kişiye özel el işi ürünlerin yapımında sıklıkla tercih edilen bir tasarım ürünüdür. Kişiye özel yapılabilecek hediyelerin başında gelen kolye, bileklik, anahtarlık, kitap ayracı, emzik askısı, tespih, çerçeve gibi projelerde isim yazılması için küp harf boncuk tercih edilebilmektedir.

Ahşap boncuk kullanımında, harf bazında satın alma yapılabileceği gibi bütün bir alfabe bazında harfli boncuk seti de satın alınabilmektedir. Harfli ahşap boncuklar, hem set olarak hem de tek harf alışverişlerinde bütçeye uygun fiyatlar ile kullanıcıların tercihlerine sunulmaktadır.

Renkli Ahşap Boncuk

Ahşap boncuk kullanarak yapılan tasarımlar ve el işleri, renkli tahta boncuk kullanımı sayesinde muazzam bir renk şöleni sunabilmektedir. Ahşap boncuk kullanılarak yapılabilen çanta, çerçeve, dekoratif ürünler ile kolye, tespih, bileklik ya da anahtarlık gibi aksesuar ürünleri de istenilen renkte yapılabilmektedir. Bu ürünler, istenen boyutta boncuk kullanılarak yapılabileceği gibi renk çeşitliliğine göre de tasarım geliştirilmesine uygundur.

Ahşap renkli boncuk malzemeleri, tasarım açısından renkli projeler ortaya çıkartmakla beraber kalite açısından da kullanıcıları memnun etmektedir. Ahşap boncukların renk uygulamaları, kaliteli ve kalıcı bir şekilde yapıldığı için, ürünler kullanıldıkça boncukların renklerinde değişim meydana gelmez. Bu durumda renkli boncuk kullanılarak yapılan projeler, renk açısından iyi bir performans göstermektedir.

Ahşap boncuktan neler yapılır?

Ahşap boncuk kullanılarak birbirinden değişik birçok proje yapılabilmektedir. Ahşap boncuklar renk, şekil, boyut ve büyüklük açısından değişiklik gösterdiği için çeşitli projelerde tamamlayıcı pozisyonda kullanılabilmektedir. Ahşap boncuk kullanılarak avize, ayna süsü, çerçeve, saksı gibi dekoratif ürünler yapılabileceği gibi omuz çantası, tespih, emzik askısı, bileklik, anahtarlık veya kolye gibi aksesuarlar da yapılabilmektedir.

Ahşap boncuk kullanılarak yapılan projeler genellikle ahşap boncuk dizme tekniği kullanılarak yapılabilmektedir. Dizme işlemi dışında yapıştırma yöntemi de kullanılmaktadır. Kısaca örnek vermek gerekirse ahşap boncuk kolye ya da bileklik yapımı için istenen renk, şekil ya da büyüklükteki ahşap boncuklar, şeffaf misina ipine ya da renkli kurdele üzerine dizilme işlemi ile yapılabilmektedir.