Koton ipler örgü severlerin yaygın olarak ilgi gören iplerdendir. Yapısında koton olması sebebi ile yumuşak bir yapıdadır. Koton ipler ile ördüğünüz örgüler duruşu ve pamuk yapısıyla akıcı ve şık bir görünüm sunacaktır.

Günümüzde örgünün dışında da koton ipler oldukça ilgi görmektedir. Bunların başlıcaları (panç) Punch işi, dokuma, makrome gibi bir çok hobi alanında kullanımları yaygılaşmıştır.

SMC Catania El Örgü İpi %100 yüksek kalite pamuktan üretilmiş olup oldukça yumuşak bir dokuya sahiptir. Catania örgü ipleri hem örgü şişi hem de tığ ile örmesi çok kolay ve akıcı dokusu sayesinde tığda ve şişte takılma yapmaksızın zevkli bir örüm deneyimi sunmaktadır ve bu sayede pratik ve hızlı bir şekilde en güzel örgü modellerini örmeniz mümkün. SMC Catania koton ipleri amigurumi ve her türlü bebek projeleriniz için mükemmel bir seçimdir. Oldukça geniş bir renk skalasına sahiptir.

Etrofil Jeans, Yarnart Jeans, Lanea Cool Cotton, Ritzz Koton, Bio Cotton, Himagurumi, Ideal gibi koton grubumuzda yaygın olarak amigurumi, bebek hırkası, battaniyesi, patik gibi bir çok örgü modeli çalışmasında tercih edilmektedir.