Kalın Örgü İpi

Kalın Örgü ip leri son dönemlerde en trend örgü ipleri arasında yer almaktadır. Özellikle dev battaniyeler, salaş hırkalar, pofuduk bere ve atkılar, dekoratif dev yatak örtüleri, bebek battaniyeleri, bebek fotoğraf çekimlerinde kullanılan dekoratif ürünlerde en çok tercih edilen iplerdir. Kalın şiş, tığ ve hatta şiş veya tığ gibi hiçbir yardımcı malzemeye gerek duymadan el ile örmeye uygun iplerdir.

yün ip
yün ip

Kalın Yün İp Jumbo Dev Yünler %100 saf yün iplerdir. 20 mm şiş veya el ile örmeye uygun yün ipliklerdir. Kış sezonun modası olan dev hırkalar ve dev salaş tv battaniyeleri için en çok tercih edilen dev örgü ipi dir. Bu ipler ile ayrıca bebek fotoğraf çekimlerinde kullanılmak üzere dekoratif battaniyeler örülmektedir. Polyester veya akrilik gibi hiçbir katkı maddesi bulunmayan, %100 saf yün iplerdir. 500 gramlık dev yumaklar olarak satıştadır. Saf yün iplik olduğu için polyester içerikli ipler gibi kaygan ve parlak bir görünümü yoktur ve çok fazla çekiştirildiğinde kopmaya müsait hassas iplerdir. %100 saf merinos yün ip olan bu ipler sıcak su ve sabun ile yıkandığında keçeleşme özelliğine sahiptir. Bu dev örgü ipi ile birkaç saat içinde bir hırka veya battaniye örebilirsiniz. Hemen örüp, amacına hızlıca ulaşmak isteyenler için harika bir alternatiftir. Kollama ( Kol örgü ) tekniği yapılabileceği gibi kalın şiş yardımı ile de örebilirsiniz. Dev hırka, battaniye, kilim, evcil hayvanlarınız için yumuşak yataklar ve aksesuarlar yada dokuma çalışmalarınızda ve makrome duvar dekorlarınızda ara geçişlerde kullanabileceğiniz kalın yün iplerdir. Elde ılık yıkama ve sererek kurutulması gerekmektedir. Bir yumak 470~500 gram aralığındadır ve bir yumak yaklaşık olarak 25-28 metredir. %100 Yün Keçeleşen Yündür (Felted Wool). Ayrıca keçe işlerinizde kullanıma uygundur. 100cm x 100cm ebatlarında bir battaniye örmek için ortalama 6 yumak gerekmektedir.

Elde ılık yıkama ve sererek kurutulması gerekmektedir.

Dev İplik YarnArt Marshmallow ipler içi elyaf dolgulu dev örgü ipidir. Kollama ip olarak da bilinmektedir. Bu ipler el ile örülmektedir. Örmesi kolay ve zevklidir. Birkaç saat içinde kendinize harika bir yatak ucu örtüsü veya kırlent örebilirsiniz. Bu kalın örgü ipler ile en çok kırlent, kedi/köpek yatağı, yatak ucu dekoratif örtüler, bebek beşik yanı koruması, bebek oyun matı, kalın paspas gibi çalışmalar yapılmaktadır. İçeriği % 37 Pamuk %63 Polyamid’dir. Bir yumak ağırlığı 750 gram’dır ve bir yumak yaklaşık 30 metredir. Bir yumaktan 1 kırlent çıkmaktadır. İlmek bilgisi 10×10 cm ölçü için 4 sıra 4 ilmek’tir.

Lanea Smooth Yün İpler %100 saf yün iplerdir. Polyester veya akrilik gibi hiçbir katkı maddesi bulunmayan %100 saf yün iplerdir. Ekru renk yün örgü ipi ile renkli yün ipin harmanlanması ile üretilmiş tek burgu yün ip lerdir. Bu özelliği sayesinde kırçıllı bir yapıya sahiptir. Kirman tekniği ile üretilmiştir. Bu teknik el ile yünün ipliğe çevrilmesi yöntemi ile yünün ip haline getirilmesidir. Bu teknik sebebi ile ipin yapısı incelen ve kalınlaşan bir yapıya sahiptir. Bu da örgülerinizde veya dokuma çalışmalarınızda farklı bir doku ve görünüm sağlamaktadır. Lanea Smooth Yün İpler merinos yün ipler ile hazırlanmıştır, %100 saf yün içeriği ile doğal ve sağlıklıdır. Kirman ipliktir, doğal olarak elde hazırlanmaktadır. OEKO-TEX sertifikalıdır. Lanea Smooth Yün İpler keçeleşme özelliğine sahiptir. Kazak, hırka, yelek, bluz, yün şal, halı veya kilim dokuma, dekoratif dokuma çalışmaları, punch ipi olarak kullanıma uygundur.Örgüde şiş ve tığ işinde rahatlıkla kullanıma uygundur.Kalın uçlu Punch iğneleri ile kullanıma uygundur. 90-100G / 50 metre ve  3 – 4 mm aralığındadır. 8 mm tığ ve 12-15 numara şişler ile kullanıma uygundur.

YarnArt Cord Yarn İpler içi elyaf dolgulu kalın örgü ipidir. Yarnart Cord Yarn ile Çanta, Battaniye, Paspas, Sepet, Puf, Kırlent ve Kedi ve Köpek Yatağı gibi aksesuarlar yapılabilir. Bir yumak 250 gramdır ve yaklaşık olarak 73 metredir. %40 Pamuk ve %60 Polyester içeriklidir. 12 mm şiş ve 15 mm tığ ile örülmeye uygun iplerdir. YarnArt Cord Yarn ipler ile evinize yumuşacık rengarenk kırlentler, sepetler ve paspaslar örebilir, yaşam alanlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Kalın şiş veya tığ ile örülen kalın örgü ipi olduğu için bu ipler ile birkaç saat içinde yepyeni tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.