Çok Satanlar

169,99
169,99
169,99

Kağıt iple bohem şıklık

Kağıt ip yüzde yüz kağıttan yapılan bir iptir. Kağıt ip ayrıca geri dönüşüm ile elde edildiğinden oldukça çevreci bir malzemedir. Kağıt ipten evinizin dekorasyonunda kullanabileceğiniz aksesuarlar örebilir ya da şapka ve çanta gibi kendi kullanacağınız aksesuarlar üretebilirsiniz. Pek çok rengi bulunan kağıt ipin en çok tercih edilen tonu ise doğallığı daha çok ön plana çıkaran orijinal rengidir. Bu malzemeyle örülen aksesuarlar hem size hem de evinize bohem bir hava katacaktır. Mağazalarda oldukça yüksek fiyatlara satılan bu aksesuarları hem daha ucuza mal edebilir hem de kendi emeğinizle yaptığınız bir objeyi kullanmanın keyfine varabilirsiniz. Ayrıca hediye etmek için de oldukça ideal şeyler çıkarabilirsiniz. Arkadaşınıza kendi elinizle ördüğünüz bir supla takımı, bir şapka, bir sepet ya da bir çantanın yerini ne doldurabilir ki…

Kağıt ipi yumuşatmak

Kağıt ip nasıl yumuşatılır?

Kağıt ip biraz sert bir malzeme olduğu için örülmesi zordur. Bu yüzden örmeye başlamadan önce bir yumuşatma işleminden geçirmek işinizi çok kolaylaştıracaktır. Kağıt ipi yumuşatmak için gerekli olan malzemeler, bir çile kağıt ip, bir çile ipi alabilecek ebatlarda temiz bir kap, bu kaba sığacak kadar ılık su ve bir kapak yumuşatıcıdır. Yumuşatma işlemi için kabın içini ılık su ile dolduruyoruz. Bir kapak yumuşatıcıyı ekledikten sonra, (herhangi bir marka yumuşatıcı kullanabilirsiniz) yumuşatıcının su içinde eşit bir şekilde dağılması için elinizle hafifçe karıştırıyorsunuz. İp çilesini hiç bozmadan yumuşatıcı eklenmiş ılık suya bastırarak 15 dakika kadar bekletiyorsunuz. Bekleme sırasında ipi elinizle hafif hafif ovalayarak yumuşatıcının içine işlemesine yardımcı olmalısınız. 15 dakika sonra ipi sudan çıkarıp hafifçe sıkabilirsiniz. Bu işlemi asla çamaşır sıkar gibi sert hareketlerle yapmamalısınız. Suyunu sıkarak aldığınız ipi bir masada kurumaya bırakabilirsiniz. İpiniz kuruduktan sonra yumak yaparak kullanmaya hazır hale getirebilirsiniz. Böylelikle ip hem daha kolay örülecek hem de örerken elinizi acıtmayacaktır.

Kağıt ip ne için kullanılır?

Kağıt hafif bir malzeme olduğu için özellikle büyük çanta örmek için idealdir. Kağıt iplik çok şık plaj çantaları ve günlük çanta modelleri üretebilmek mümkündür. Günlük kullanacağınız derin bir çantanın ağırlığı 500 gramı geçmez. Bu sebeple oldukça kurtarıcı bir malzemedir. Kağıt ip şapka yapımında da sıkça kullanılan bir malzemedir. Yine hafif olması, şapka örmek için bu malzemenin tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biridir. Kağıt ip renkleri oldukça geniş bir yelpazede websitemizde sunulmaktadır. En yaygın tercih edilen renkler, siyah – krem – kraft – hasır rengi – kahverengi – kiremit ve sarı tonlarıdır. Kağıt ip çeşitleri ve fiyat bilgilerine Ritzz.net’te erişebilirsiniz.

Kalın kağıt ip kategorisi altında da kalın yapıda olan seçeneklere erişebilirsiniz. Genellikle kalın kağıt ip çanta sapı, avize, sepet gibi bir çok aksesuar yapımında kullanılmaktadır.

Kağıt ipten çanta yapımı

Kağıt ip deyince akla gelen ilk ürün çantadır. Kağıt ip ile pek çok farklı modelde çanta üretmek mümkündür. Çanta modellerinin nasıl yapıldığını anlatan videolar ile birbirinden şık ve rengarek bir çanta koleksiyonuna sahip olabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız bu el işi çantaları sevdiklerinize hediye ettiğinizde çok sevineceklerine eminiz.

Kağıt ipten şapka nasıl yapılır?

Şapka örmeye öncelikle sihirli halka yaparak başlayabilirsiniz. Daha sonra sık iğne ve zincirlerle genişlettiğiniz şapkanızı tamamlayabilirsiniz. Farklı örme modelleri için çeşitli videoları izleyerek siz de çok kolay bir şekilde kendi şapkanızı örebilirsiniz.

Kağıt ip ile supla yapımı

Kağıt ip ile sofralarınızı renklendirecek çok şık ve keyifli suplalar üretmek oldukça basit hem de evdeki malzemeleri kullanarak. Öncelikle tutkal yaparak işe başlayabilirsiniz. 4 yemek kaşığı una bir su bardağı suyu yavaş yavaş ekleyin. Daha sonra 4 yemek kaşığı nişasta ve 2 yemek kaşığı şeker, bir yemek kaşığı sirkeyi karıştırın. Bu karışımı ocakta pişirdikten sonra blender ile çırpın. Yarım su bardağından biraz fazla su ekleyerek tutkalı sıvı kıvama getirin. Suplanın hangi boyutta olmasını istediğinize karar verdikten sonra bir kartona uygun boyutta bir çember çizin. Çember çizmek için elinizde olan bir tepsi ya da büyük bir tabağı kullanabilirsiniz. Çizdiğiniz çemberin etrafına birer parmak aralıklarla küçük çiviler saplayın. Kağıt ipi bu çivilerin etrafından geçirerek çember boyunca uzun şeritler oluşturun. Şeritleri bitirdikten sonra sonra ipi baklava dilimi oluşturacak şekilde tekrar çivilerin etrafından geçirmeye devam edin. Bu işlem de bittikten sonra baklava dilimlerini ortadan kesecek şekilde yeni şeritler oluşturun. Böylelikle delikli bir çember elde edeceksiniz. Son olarak ipi tekrar çemberin kenarındaki çivilerden dolaştırarak bir kenar oluşmasını sağlamalısınız. Oluşturduğunuz bu çemberdeki ipin üzerine, hazırladığınız tutkalı bir fırça yardımı ile sürün. Ancak tutkalı kartona bulaştırmamaya dikkat edin. Kenarındaki dış çerçeve ipini elinizle güzelce yapıştırın. Son olarak bir bıçak yardımı ile ipleri kaldırabileceğiniz kadar kaldırıp kartondan uzaklaştırarak bir gece kurumaya bırakın. İşte suplalarınız hazır. Bunun gibi bir suplayı hazır almak isterseniz tanesine 30-35 TL gibi bir fiyat ödeminiz gerekiyor.

Kağıt ipten sepet yapımı

Kağıt ipten yapılabilecek ürünlerden biri de banyolarda makyaj malzemelerinizi ya da minik el havlularınızı koyduğunuz sepetler. Tabii bu sepetleri çok farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Minik sabunlar ya da kurutulmuş kokulu çiçeklerle doldurup doğal koku vericilerinize bir kap olarak değrlendirme de güzel olacaktır. Ya da Mutfakta çeşitli küçük eşyalarınızı koymak uygun olabilir. Nerede kullanacağınız sizin yaratıcılığınıza kalmış. Bu sepetler mağazalarda oldukça pahalı satılıyor. Siz yeterli miktarda kağıt ip ve uygun bir tığ alarak internetteki videolardan yapılışını izlediğiniz takdirde çok küçük bir maliyetle kendi el emeği suplalarınızı hazırlayabilirsiniz.

Kağıt ipten saksı yapımı

“Kağıttan saksı mı olur?” dediğinizi duyar gibiyiz ancak tabii ki öreceğiniz bu şık saksıların içine gerçek birer saksı yerleştirmeniz gerekiyor. Rengarenk kağıt iplerle öreceğiniz saksılar evinize bohem bir hava katabilir.

Kağıt ipten bardak altlığı yapımı

Kağıt iplerle kolay supla yapımında olduğu gibi daha küçük çemberler yaparak bardak altlıkları üretebilirsiniz. Yine suplalarda olduğu gibi örerek de şık bardak altlıkları üretmeniz mümkün.

Uygun fiyat ve geniş renk yelpazesi ile kapıda nakit ödeme ve ücretsiz kargo seçenekleri ile kağıt ip satın al.

Örgü ipi seçeneklerinin tamamını da buradan inceleyebilirsiniz.