İade ve Değişim Politikası

ritzz.net üzerinden almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması veya aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz, değişim kabul edilmemektedir. Sanal mağazamızdan (ritzz.net) aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. İade sürecinde oluşacak kargo masrafları müşteriye aittir, MNG kargo ile alıcı ödemeli gönderebilirsiniz, oluşacak gönderi ücreti iade tutarlarınızdan düşülecektir. MNG kargo ile alıcı ödemeli gönderebileceğiniz müşteri kodu: 418240295

İade etmek istediğiniz ürünler ekibimiz tarafından incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 9’daki “Cayma Hakkı” ve Madde 9’daki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır.

İade etmek istediğiniz ürünler “Mesafeli Satış Sözleşmesi” şartlarına uygun ise ürüne ait para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınıza/banka hesabınıza 10-14 iş günü içerisinde yapılacaktır.

Ürün Değişim Talepleri

ritzz.net üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerinizde ürün değişimi yapılmamaktadır

Yasal İade Süresi, Koşulları ve Onay Süreci

Ürünlerimizin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür. İade edilen ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle beraber ürünün orijinal faturası ile gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız iade kabul edilmemektedir.

İade işlemlerinizin hızlı gerçekleşmesi için, aşağıda bulunan iade formundaki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İade yapmak istediğiniz ürünün adını, sipariş numarasını, iade sebebini ilgili yerlere yazınız ve faturanızı mutlaka iade yapacağınız ürün paketi içerisine ekleyiniz.

İadeniz ilgili birim tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır. İade onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan 10-14 iş günü içerisinde iade edilir. Bu süre ritzz.net’in ürünü teslim alması ile başlar.

İade Gönderimi

Kargo ile yapılacak ürün iadelerini dilediğiniz bir kargo firması ile RİTZZ TEKSTİL İTH. İHR. SAN. Ve TİC. LTD. ŞTİ. adına gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İade için gönderilen ürünlerin kargo bedelleri gönderici tarafından karşılanır. MNG kargo ile alıcı ödemeli olarak iade gönderinizi yapabilirsiniz oluşacak kargo bedeli iade tutarınızdan düşülerek gerçekleştirilecektir.

Hasarlı ve kusurlu ürünlerin değişimi yada iadesi için yapılan gönderilerin kargo bedeli ritzz.net tarafından ödenecektir.

Ürün iadelerinde, “kusurlu ürün iadeleri” haricinde sadece ürün bedeli geri ödenmekte olup sipariş esnasında ödenmiş olan kargo ücretinin geri ödemesi olmamaktadır. Ürün iadesi sonucunda sipariş miktarınızın ücretsiz kargo sınırının altına düştüğü durumlarda iade sonucu ortaya çıkan toplam bedele göre oluşan kargo ücreti geri ödeme tutarından düşülüp kalan bakiye ödenecektir.

Ürün iadeleriniz için adres bilgimiz;
RİTZZ TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Mithatpaşa Mh. 562 sok. No:5B Menderes İzmir
0534 6844959

Dikkat

Onayladığınız satın alma sözleşmesinin 8 ’inci maddesinde yer alan “Cayma Hakkı”, ürünü teslim aldıktan sonra beğenmezseniz, gidiş/geliş kargo ücretini ödemek kaydı ile iade edebilirsini, alıcı ödemeli gönderilerde oluşacak gönderi ücreti iade tutarlarınızdan düşülecektir.

Ürün Açıklamaları Hakkında

Satın alınan her ürün, ürün açıklamasına göre satılmaktadır. Ritzz.net web sitesinde bulunan ürünlerin renkleri mümkün olduğu kadar gerçeğine yakın olarak çekilir ve düzenlenir. Fakat, farklı bilgisayarlar ve mobil cihazlarda ekran ayarları ve model sebebi ile renkleri farklı olarak görüntüleyebildiğinden, gerçeği ile aynı olması henüz mümkün olmamaktadır. Eğer sipariş verdiğiniz ürünün renginden memnun kalmazsanız, ritzz.net tüm ürünlerinde 14 gün süre ile itiraz etmeden paranızı geri ödeme garantisi vermektedir.

Ritzz.net web sitesinde belirtilen ürünlerin detaylarının, açıklamalarının ve fiyatlarının ilgili bilgi sisteme girildiği andan itibaren doğru olmasını sağlamak için tüm gayreti gösterir. Belirtilen ürün bilgileri doğrultusunda, ürün bilgilerine dikkat edilmediği için yapılacak ürün iadelerinde doğacak tüm gönderi masrafları alıcıya aittir

İPTAL
Kargoya teslim edilmemiş mevcuttaki siparişinizin iptali için ;
+90 534 6844959 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz.

İade Formu