Ritzz Koton Makrome 1,5 mm kalınlığına sahip taranabilen ince makrome ve örgü ipi olarak kullanıma uygun bir iptir. Geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yumuşak dokusu ve pamuk içeriği sayesinde kolay bir örülüm sunmaktadır. Şiş, Tığ işi örgülerin yanısıra makrome düğümleme tekniği ile de bir çok çalışmada kullanıma uygundur.

Başlıca yapılabilecek çalışmalar, amigurumi bebek, tığ işi örgüde tüm modeller, battaniye, babanne karesi yapımı, bluz, hırka, yazlık kıyafetler, bileklik, çanta, dokuma ve punch işlemede punch ipi olarak kullanabilirsiniz. Geniş renk seçeneği ve uygun fiyatlar ile Ritzz marka koton ipler hem şık çalışmalar yapmanıza hemde daha ekonomik örgü seçeneği sunmaktadır.

1,5 mm Pamuk / Koton Makrome ipleri hem makrome hem de tığ ve şiş işi örgülerde oldukça tercih edilen %100 Pamuk iplerdir. Küçük ebatlı makrome çalışmalarınızda ve detaylarında kullanabileceğiniz gibi, makrome gökkuşağı dekorlarında da en çok tercih edilen iplerdir. Ayrıca bu ipleri hırka, yelek, süveter, şapka, supla, bebek battaniyesi, amigurumi oyuncak gibi tığ veya şiş işi örgü işlerinizde de kullanabilirsiniz. 1,5 mm kalınlığında olan bu ipler tek burgulu yani taranabilen iplerdir ve mat bir dokuya sahiptir. Punch işi, püskül ve ponpon çalışmaları, arkadaşlık bilekliği ve dokuma işleri için de uygun iplerdir. İnce makrome ipi olarak kullanılan 1,5 mm pamuk makrome ipi renk çeşitlerine websitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tek burgulu taranabilir bir yapıya sahiptir. 100 gramlık yumaklarda satıştadır. Amigurumi iplikleri ve Örgü ipi fiyatları için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.