Duvar Rafı

Kitaplar, asırlar boyunca insanların bilgilenmesi ve yeni bakış açıları geliştirebilmesi için büyük roller üstlenmiştir. Bu anlamda; farklı yazarlar, farklı türler ve farklı dillerdeki kitap çeşitleri insan hayatının olmazsa olmazıdır. Her evde yetişkinlerin ve çocukların, kendi zevklerine, ilgi alanlarına, donanımlarına göre içeriğe sahip kitap çeşitleri bulunur. Romanlar, hikaye kitapları, bilimsel eserler ve daha birçok alternatifi ile kitap seçenekleri evlerde yerini alır. Sahip olunan kitaplar, okunmadıkları durumda ise hem eskimemeleri hem de evde dağınıklığa yol açmamaları için özel alanlara yerleştirilirler. Bu alanlar, evin bir duvarına yaslanmış kitaplık olabileceği gibi kitapların düzenli ve güvenli bir şekilde istiflenebileceği, duvarlara monte edilmiş raflar da olabilmektedir. Masa üstünde, yerde veya ıslanmaya müsait yerlerde, tozlu alanlarda kitap saklamak; kitabın zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle de bir kitap rafı edinmek sahip olduğunuz bu bilgi hazinelerini uzun ömürlü kılabilmeniz açısından oldukça faydalı olacaktır. Kitap raflarının tek faydası, kitapların düzenli ve güvenli bir şekilde yerleştirilmesine yardımcı olmaları değildir; bu raf modelleri ayrıca evinizin estetiği için de katkı sağlarlar. Monte edildikleri alanda, üzerlerinde hiçbir şey bulunmazken dahi duvarlarınıza şıklık kazandırabilen kitap rafları; üzerine kitap, biblo, mum ve benzeri nesneler yerleştirildiğinde de estetik açıdan yaşam alanınıza hoş bir görünüm kazandırır.

İç mekan tasarımında, duvar dekorasyonu önemli bir yer tutmaktadır. İç mekanlarda tasarımın önemli bir ögesi olan derinlik ve yüzey tasarımı, duvar üzerindeki dekoratif unsurlarla zenginleştirilebilir. Raf kullanımı, bu amaçla tercih edilebilmektedir. Çeşitli raf modelleri ile derinlik ve tasarım bütünlüğü yakalamak mümkündür.

duvar-rafı
Vecihi Askılı Masif Ahşap Raf

Raf kullanımı geçmişten günümüze kitaplık ya da eşya depolama amacı ile kullanılmıştır. Ancak minimal ve otantik tasarım akımlarının yaygınlık göstermesi ile beraber duvar raf modelleri de kitaplık ya da eşya saklama amacının ötesinde bir tasarım ögesi olarak tercih edilmeye başlanmıştır. Skulent, kaktüs, ev bitkisi, mumluk, çerçeve ya da özel eşyaların sergilenebilmesi için tercih edilebilecek raflar, bebek odaları, çalışma odaları, yatak odaları ya da yaşam alanlarında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle çocuk odalarında tematik olarak kullanılabilecek dekoratif raf çeşitleri arasında uçak modelli raf, Vecihi temalı raf, boncuklu raf gibi çeşitler odanın durgunluğunu hareketlendirecek, çocukların odalarında zaman geçirmelerini zevkli hale getirecektir. Yatak odaları ve çalışma odaları içinse püsküllü, askılı ya da salıncak raf modelleri kullanılabilmektedir. Doğal, sade ve şık görünümü ile raflar, mekan içerisindeki bütünlüğü yakalamanız için tamamlayıcı bir unsur olarak değerlendirilebilmektedir.

Dekoratif rafların bir diğer özelliği ise monte ve kurulum adımlarının kolay olmasıdır. Oldukça kısa bir zamanda ve bütçe sınırları içerisinde duvara monte kitaplık ve benzeri raf çeşitleri ile yaşam alanlarını hareketlendirmek mümkündür.

Ahşap Raf

Ahşap duvar rafı olarak tercih edilebilecek modeller, genellikle yatak odaları, çalışma odaları, çocuk odaları ve oturma odaları/salon gibi yaşam alanları için tercih edilebilmektedir. Yaşam alanlarında iç mekan tasarımı son dönemlerde tematik bir algı üzerinde geliştiği için tasarımda kullanılan tamamlayıcı ögeler de birbiri ile uyumlu olarak tercih edilmektedir. Çocuk odaları bütünlüklü bir iç mekan tasarımı açısından oldukça elverişli bir alan sunmaktadır. Bu sayede çocukların vakit geçirecekleri alanlar hem keyifli hem de eğlenceli olabilmektedir. Maceracı, hayalperest ve eğlenceli bir çocuk odası için uçak ya da havacılık teması sıkça tercih edilen bir modeldir. Bu tasarımın tamamlayıcı ve göz alıcı ögesi ise uçak modelli ya da Vecihi model masif raf olarak değerlendirilebilir. Ahşap duvar rafı modeli olarak Vecihi masif ahşap raf modeli ise bütçeyi aşmayacak, kaliteli bir raftır.

Ahşap malzemeden yapılan raflar son dönemlerde oldukça rağbet görmektedir. Ahşap raflar doğal bir materyalden elde edildiği için kullanım süresi içerisinde deforme olma, bozulma ya da yıpranma emarelerini nadiren göstermektedir. Ahşap raf modelleri arasında tematik olarak kullanılan raflar çok sık tercih edilmektedir. Bu raflar istenildiği gibi kullanım esnekliğine sahiptir. Genellikle kitaplık rafı ya da dekoratif olarak kullanılmakla beraber odaların tasarım bütünlüğünü sağlaması açısından da tercih edilebilmektedir. Tahta raf kullanım ve tasarım açısından kullanıcılara yaşam alanlarını değiştirecek ufak bir dokunuş sağlamaktadır.

Kitap Rafı

Raflar, birçok amaçla ve sıklıkla tercih edilen kullanışlı dekoratif ürünlerdir. Çocuk odasından yatak odasına, salondan çalışma odasına kadar birçok alanda tercih edilebilecek olan raflar, kullanım amacına göre değişebilmektedir. Raflar genellikle kitap rafı olarak kullanılmaktadır. Özellikle çocuk odası kitap rafları olarak tercih edilebilecek modeller, birbirinden çeşitli modellerle sunulmakla beraber doğal malzemeden üretildiği için sağlık açısından da herhangi bir sorun teşkil etmez. Duvar kitap rafı seçeneği ile kullanılabilecek olan raf çeşitleri, estetik ve kullanım kolaylığı açısından hem çocukları memnun edecek hem de anne babaların bütçesine uygun bir seçenek olacaktır. Çocuk odalarında raf kullanımı, çocukların odalarını düzenli tutmasını da sağlayabileceği gibi odalarında zaman geçirmeyi de keyifli bir hale getirecektir.

Kitap Rafı Çeşitleri

Ev dekorasyonu olarak günümüzde neredeyse her evde mutlaka bulunan bir eşya olarak kitap rafları, kullanılacakları alana ve yerleştirilecekleri alanın estetik özelliklerine uyum sağlayabilecek şekilde, farklı görünümlerle üretilirler. Özellikle son yıllarda dünya çapında etkisini gösteren doğal, minimal ve İskandinav estetiği anlayışının da etkisiyle, masif ahşap malzemeden üretilen kitap rafları büyük bir popülerlik kazanmıştır. Masif ahşaptan üretilen kitap raflarının yoğun bir şekilde ilgi görmesine neden olan etken ise bu ürünlerin estetik özellikleri itibarıyla evin her alanında kullanıma uygun olmasıdır. Yerleştirileceği alanın rengi, yapısı ve dokusu ne olursa olsun bu kitap rafları şık bir görünüm ve bütünleşik bir estetik elde edilmek istendiğinde tercih edilen özel ürünlerdir denilebilir. Duvar kitap rafı çeşitleri arasında masif ahşap kullanılarak, elde üretilen modeller bu ortak özelliklerine karşın görsel açıdan farklı seçeneklerle karşınıza çıkar. Ahşabın ağırlığı neticesinde eğilip, yerinden çıkmaması açısından jüt ipten kullanılan askılar yardımıyla duvara yerleştirilen ve total olarak bir salıncak görünümü kazanan masif ahşaptan kitap rafı modelleri, bu seçenekler arasında yer alır. Jüt iplerin, duvara yerleştirilen kancalara takılması ile kurulumu pratik bir şekilde tamamlanan kitap rafları, bu teknik yapıları itibarıyla da kullanıcılarına uzun süreli, kolay kullanım sağlar. Jüt iple tasarlanmış olan kitap rafı çeşitlerinin de görsel özellikleri çeşitlenebilmektedir. Bu çeşitlilik özellikle ip üzerinde yapılan çeşitli uygulamalarla göze çarpmaktadır. Kitap rafının, yerleştirme alanı haricindeki bölgelerde estetik açıdan şıklık yaratacak dekoratif süslemeler, bütün olarak raftaki görünümün göz alıcı hale gelmesini sağlamaktadır. Örnek olarak; duvara takılan kancalara asılmış olan iplerin çeşitli bölgelerine yerleştirilen boncuk, püskül ve zarif görünen düğümlerden bahsedilebilir. Özellikle çocuk odalarında kullanıma uygun çocuk kitap rafı modelleri, renkli boncuklardan yapılmış süslemeleriyle bu noktada öne çıkmaktadır. Kırmızı, mavi, sarı, yeşil gibi renklerin pastel tonlarıyla tasarlanmış boncuklara sahip kitap rafı çeşitleri hem çocuğunuzun odasına renk katabilir hem de eğlenceli görünümüyle çocuğunuzun göz zevkine hitap edebilir.

Kitap Rafı Nasıl Yapılır?

Günümüzde kullanım ihtiyacına bağlı olarak pek çok farklı hammaddenin kullanımıyla kitap rafları yapılabilmektedir. Siz, doğal ahşap malzeme kullanılarak yapılan ve bu özelliği itibarıyla da sağlıklı bir dekoratif obje olma özelliği taşıyan masif ahşaptan kitap rafı modellerini tercih edebilirsiniz. Masif ahşabın ideal ölçülerde şekillendirilerek, uygun noktalarından delikler açılması ve bu deliklerden jüt iplerin bir halat olarak geçirilmesi suretiyle üretilen şık modelleri Ritzz.net’te bulabilirsiniz.

Kitap Rafı Ölçüleri Nelerdir?

Temel olarak kitap rafı ölçüleri, kullanıcının ihtiyacına göre belirlenir. Bu noktada, kitap rafını yerleştirmeyi düşündüğünüz alanın ölçüsünü dikkate almak suretiyle, farklı ölçüde çok sayıda alternatife sahip kitap rafı modellerini Ritzz.net’ten inceleyebilir ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Masif ahşap kitap rafı ile odalarınıza renk katın. Ritzz.net olarak hazırladığımız el yapımı doğal ahşap raflarımız ile ofis yada evinizde dekoratif seçenekler. Masif ahşap duvar rafları ile iskandinav tarzı ile evinize minimal bir hava katabilirsiniz. Farklı ebatlarda ve farklı tasarımlarla yaşam alanlarınızın her kesimine uygun duvar rafları tasarlamaktayız. Natürel ham ahşap ve doğal ham pamuk halat ip ile hazırladığımız bu dekoratif rafları isterseniz kendinize alabilir, isterseniz sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Masif ahşap duvar raflarımız tamamen doğaldır ve herhangi bir kimyasal boya veya işlemden geçirilmemiştir, bu yüzden çocuk odası dekorasyonunda da çok tercih edilmektedir. Ritzz.net olarak özgün tasarımlarımızdan çocuk odası dekorasyonunda duvar raflarımız arasında da en çok tercih edilen “Uçak Raf” çocuk odasına minimal ve doğal bir hava katmaktadır. Günümüzde çocuk odalarını renklendiren bir çok tasarım mevcut, biz Ritzz.net ailesi olarak duvar rafları grubunda doğal ve minimal tasarımları benimsemiş bulunmaktayız. Diğer ürünlerimizi de incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz

Doğal masif ahşap kitap rafı, naturel renklerde masif kitap raf seçenekleri, ev dekorasyonu ve çocuk odası dekorasyonu için doğal ahşap raflar. Kitap rafı seçeneklerimiz doğal masif ahşap ile hazırlanmıştır. Çocuk odası, ofis ve ev dekorasyonu için ideal masif ahşap kitap rafı seçenekleri.

Masif Ahşap Kitap Rafı ile Evinizi Güzelleştirin

Masif ahşap malzeme kullanılarak tasarlanan kitap rafı çeşitleri, kendi görsel özellikleri itibarıyla oldukça şık bir dekorasyon eşyasıdır demek yanlış olmaz. Doğal ve şık tasarım özellikleri sunan bu raf modelleri, yerleştirildikleri alanda minimal, dengeli bir görünüm yaratır. Bu noktada kullanıcının yapması gereken şey ise rafın kurulumu tamamlandıktan sonra bu özel görünümü zenginleştirmek adına raf üzerinde doğru yerleştirmeyi yapmak olacaktır. Temel olarak duvar kitaplığı olarak kullanılan bu rafların amacı, kitapların güvenli ve düzenli bir şekilde ev içerisinde yerleşimini sağlamak; organize etmektir. Kitaplar, bilgi kaynakları olarak birer dekoratif eşya değildir ancak elinizdeki kitapları boyutları, renkleri ve kapak tasarımları paralelinde isabetli bir şekilde bu raflara yerleştirmeniz neticesine çok özel görünümler yakalayabilirsiniz. Dayanıklı jüt ipten halatlarla duvara monte edilen kitap rafları, kitaplarınız için güvenilir bir taşıyıcı olabilir ve ağır kitaplarınız için bile bu raf üzerinde yerleşim yapma olanağını elde edebilirsiniz. Özellikle çocuk odası kitap rafları arasında bu dayanıklılık özelliğinin rolü çok büyüktür. Çünkü çocuk odasında yerleşimi ve montajı doğru bir şekilde yapılan, jüt ipten halata sahip kitap rafları düşmeyecektir. Bu sayede de çocuğunuzun bulunduğu ortamda olası bir tehlike ortadan kaldırılmış olacaktır. Masif ahşap kitap rafını evinizde dekoratif olarak kullanmak istediğinizde, kitaplar haricinde çeşitli objeleri de bu raf üzerine yerleştirebilirsiniz. Monte edilen kitap rafının üzerine şık biblolarınızı yerleştirebilir; mum, kaide, takı kutusu, oyuncak ve benzeri dekoratif eşyalarınızı estetik bir görünüm elde edebilmek amacıyla duvarlarınızda sergileme imkanına sahip olabilirsiniz. Sonuç olarak, sahip olduğu doğal ve güvenilir özellikleriyle masif ahşap kitap rafını gönül rahatlığıyla evinizde kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Salon, oturma odası ve yatak odası gibi alanlarda estetik açıdan daha çarpıcı bir görünüm elde etmek istediğinizde; dilerseniz birden fazla kitap raf modelleri kullanabilirsiniz. Birbiri ile uyumlu pozisyonlarda, aynı duvara yerleştirilebilen kitap rafları, yaşam alanınızda oldukça şık bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir. Siz de hemen şimdi Ritzz.net’in ürün sayfasını ziyaret edebilir; kullanım ihtiyacınıza ve estetik zevkinize uygun olan kitap rafını bularak, avantajlı fiyatlarla, hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.