Makrome Ayna ile Hobi Ürünlerinizi Yaratın!

makrome ayna yapimi

Evinizin her köşesine ayrı bir güzellik katacak Makrome ayna tasarımlarıyla yaratıcılığınızı ortaya çıkarın. Özgün tarzınızı yansıtacak birbirinden harika fikirleri keşfedin. İlham alabileceğiniz özel tasarımları bir araya getirdik. 

Sizin için hazırlamış olduğumuz seçkiden tarzına en uygun olan fikri hayata geçirebilirsiniz. Ritzz Makrome Ayna Kiti Ürünümüz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. 

Satın alacağınız kitin içerisinde aşağıdakiler yer almaktadır:

  • Bir Adet Ayna Kasnağı
  • 300 GR Ekru tek burgu taranabilir makrome ip
  • 16mm ham ahşap boncuk
  • 1 adet ahşap tarak
  • 1 adet 20,5 cm çaplı ayna

Yardımıyla ortaya çıkarabileceğiniz tasarımların bir sınırı yoktur. Evinizin genel dekorasyon çizgisi ile uyumlu tasarımlar, daha hoş bir görünüm yaratmanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Beyaz Makrome Ayna Tasarım Fikirleri 

makrome ayna ritzz
ritzz makrome ayna modelleri

İki farklı duvar rengi üzerine uygulanmış, birbirinden eşsiz tasarımlara bakıyorsunuz. Beyaz tasarımların en güzel yanı her renk paletiyle hoş bir görünüm sunuyor olmasıdır. 

Elbette en güzel uyum gri ve siyah rengiyle yakalanıyor. 

Tasarımınızı yaparken daha karmaşık modeller tercih edebilir, daha fazla püskül kullanabilirsiniz. Daha karmaşık modeller hoşunuza gitmiyorsa birinci görselde olduğu gibi duvarla uyum sağlayacak daha basit bir tasarım düzeyini tercih edebilirsiniz. 

Tasarım anlayışınız burada oldukça önemli rol oynuyor. Odanızı nasıl dekore ediyorsunuz? Rustik, modern, minimal, geleneksel dekorasyon türlerden birine bağlı kalarak seçim yapmalısınız daha iyi bir görünüm için doğru seçimi yapmak oldukça önemlidir. 

Modern Makrome Ayna Fikirleri

makrome ayna nasil yapilir

Modern dekorasyon anlayışıyla kusursuz uyumu yakalayan makrome ayna fikirleri sizlere ilham verebilir. Tekrar eden yaprak desenleri, aynanız için geniş bir görünüm sunacaktır. Beyaz bir duvarla mükemmel uyum yakalayacaktır. 

İnce ve kalın düğümlerin bir araya getirerek oluşturduğu, püsküler ile modern bir görünümün yakalandığı ikinci tasarım. Doğru dekoratif eşya kombinasyonuyla büyüleyici bir görüntüyü mümkün kılıyor. Yapacağınız tasarımlar sırasında her zaman aynanızı asacağınız duvarın rengini göz önünde bulundurmalısınız. 

Duvarınızın rengiyle, aynanızın rengi uyum içinde ise kombin oluşturacağınız diğer dekoratif eşyaları doğru şekilde seçmeye özen gösterin. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ortaya çıkacak görüntü sizi kendine hayran bırakacaktır.

Geleneksel Makrome Ayna Fikirleri

makrome ayna modelleri

Ev düzeniniz için daha geleneksel bir yol izlemek istiyorsanız, bu harika tasarımlara göz atabilirsiniz. Boşlukları her zaman doldurmanıza gerek yok. Özenli bir daire oluşturduktan sonra küçük yapraklar tasarımıza hoş, geleneksel bir görünüm sunabilir. 

Yalnızca üçgenleri bir araya getirerek basit fakat bir o kadar etkili tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Dekoratif tek bir makrome ayna tasarımıyla odanıza eşsiz bir hava katabilirsiniz. Dekoratif bir görünüm için her zaman yoğun bir çabaya gerek yoktur. 

Doğru düzeni yakalamak, tüm eşyaların birbiriyle uyum içinde olması hayalinizdeki oda görünümünü yakalamanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Fikirlerden ilham alabilirsiniz yine de kendi durumunuza uygun tasarımı ortaya çıkarmaya özen gösterin.

Estetik Bir Görünüm Sunan Makrome Ayna Tasarlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Odanızın duvarını kendi zevkinize göre süslemek için birbirinden farklı harika tasarım fikirleri var. Makrome ayna tasarımları size yeni bir pencere sunuyor. 

Her gün aynaya baktığınızda, sadece kendi yansımanızla karşılaşmayacak aynı zamanda ortaya çıkardığınız harika tasarımın keyfini çıkaracaksınız. 

Tasarımınızı yaparken göz önünde bulundurmanız gerekenler:

  1. Renk uyumuna özen gösterin.
  2. Evinizin genel dekorasyon stiline uygun bir tasarım stili belirleyin.
  3. Diğer tasarım fikirlerinden ilham alın.
  4. Kendi tasarımınızı bir kağıda aktarın.
  5. Tasarımınıza hayat verin.

Tasarlamış olduğunuz aynayı, odanız için önceden uygun gördüğünüz bölüme asabilirsiniz. Dekoratif ürünlerle aynanızın etrafını şekillendirebilirsiniz.

Kusursuz Bir Tasarım Ortaya Çıkarmanıza Sağlayacak Ritzz Makrome Ayna Kiti 

Özgün tasarımlar ortaya çıkarmak, kendi tasarladığınız ürünlere hayat vermek için Ritzz her zaman yanınızda. Hayalinizdeki ayna dekorasyonuna hayat vermeniz için Ritzz Makrome ayna kiti paketin hazırladık. Paket içerisinde yer alan ahşap tarak, boncuklar, ip, kasnak ve aynadan yararlanarak farklı kombinasyonlarda onlarca ürün tasarlayabilirsiniz. 

Diğer ürünlerimize göz atmayı unutmayın. Daha çok renk seçeneğine ulaşacak, tasarımınıza renk katabileceksiniz. Kit içinde sunulan ürünlere ek olarak figürler, renkli boncuklar, halkalar satın alarak daha renkli, daha özgün bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz. Daha fazla vakit kaybetmeden hayalinizdeki tasarımı Ritzz ile hayata geçirin.            

Sevgili @duyguturgok yaza özel hazırladığı bohem köşesi için bir de sezonun dekorasyon trendlerinden, Zara Home’da benzerleri yüksek fiyatlara satılan harika bir Makrome Ayna yapmış.

İp olarak 3 mm 2 bükümlü pamuk halat ip kullanmıştır. Püsküllerinin daha düz olmasını isterseniz 3 mm tek burgulu string ip de kullanabilirsiniz.

Boncuk olarak 16 mm ebatında ahşap boncuk kullanabilirsiniz.

Ahşap kasnak tıklayarak ulaşabilirsiniz.