Makrome Çanta Yapımı | Kendin Yap | DIY

makrome çanta yapımı

Son dönemlerin en trend aksesuarlarından biri olan makrome çantalar, birçok ünlü markanın koleksiyonlarında her sezon yeni modeller ile karşımıza çıkmakta. Hazır ürün satın almaktansa, kendi emeğiniz ile çok daha düşük maliyetli olarak bu çantalara sahip olabilirsiniz. İstediğiniz renkte ve istediğiniz ebatlarda sadece size özel makrome çantanız olsun istiyorsanız, makrome çanta yapımı konusunda tüm bilgileri ve örnek yapım videolarını sizlerle paylaşıyoruz.
Makrome çanta konusunda en çok sorulan sorulardan biri ”Hangi ipi kullanmalıyım?” sorusu. Makrome çanta yapımında bir çok farklı ip türü kullanılmaktadır. Bu tamamen sizin yapmak istediğiniz modele ve elde etmek istediğiniz görünüme göre değişkenlik gösterir. Makrome çanta yapımında en çok tercih edilen ip türleri şu şekildedir:
*2 mm Tek Burgulu Pamuk Makrome İpi
*2 mm 3 Bükümlü Pamuk Halat İp
*3 mm Tek Burgulu Pamuk Makrome İpi
*3 mm 2 Bükümlü Pamuk Halat İp
*4 mm 3 Bükümlü Pamuk Halat İp
*5 mm Tek Burgulu Pamuk Makrome İpi
*5 mm 3 Bükümlü Pamuk Halat İp
*5 mm Örme Pamuk Makrome İpi
*Ritzz Pamuklu XL Makrome İpi
*Ritzz Pamuklu SLIM Makrome İpi
Aşağıdaki makrome çanta yapım videolarında da bahsetmiş olduğumuz bu iplerin bir kısmı ile yapılmış modeller mevcuttur. Yumuşak dokuda ve düz püsküllü modeller için Tek Burgulu pamuk makrome iplerini tercih edebilirsiniz. Tek Burgulu pamuk makrome ipleri aynı zamanda taranabilen iplerdir. Daha diri ve tok bir duruş istiyorsanız halat ipleri tercih edebilirsiniz. Halat ipler ile ördüğünüz modele, iplerin burgularını açarak da püsküller yapabilir ve burguları açtıktan sonra tarama işlemi uygulayabilirsiniz. 5 mm Örme, Ritzz Pamuklu Makrome XL ve Slim ipler taranabilen ipler değildir. Dokuma iplerdir.
Zarf şeklinde clutch/ el çantaları için en çok tek burgulu ipler, heybe model çantalar için halat ipler, sırt çantası ve file çantalar için ise dokuma ipler tercih edilmektedir. Çanta askısı veya sapları için ise kullandığınız ip ile askı/ sap yapabilir ayrıca daha kalın halat ipler ile de tamamlayabilirsiniz. Ayrıca metal, ahşap, plastik ve deri çanta sapları ile şık modeller tasarlayabilirsiniz. Yapım videolarını paylaşmış olduğumuz modellerin ip sayılarını arttırarak veya azaltarak daha büyük veya daha küçük ebatlarda da ürünler çalışabilirsiniz.
Makrome çantaları ister günlük, ister gece kıyafetleriniz ile kombinleyebilir ve farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Tercihe göre içine astar da dikebilirsiniz. Temizliği konusuna gelince, çamaşır makinesinde hassas programda veya elde sıvı deterjan ile yıkabilirsiniz. Çamaşır makinesinde yıkamanız durumunda yıkama filesi/ torbası kullanmanızı öneririz.
Yazımızda bahsetmiş olduğumuz tüm makramee ipi ve çanta yapımında gerekli yardımcı malzemelere websitemiz üzerinden ulaşabilir ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Herhangi bir sorunuz olması veya yapmak istediğiniz çalışmaya göre hangi ipleri kullanmanız gerektiği konusunda tereddüt yaşamanız durumunda bize çekinmeden sosyal medya hesaplarımızdan mesaj yolu ile veya whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Makrome Kol Çantası

Sevgili Esra Işık ‘ın 2 mm 3 Bükümlü Pamuk Halat iplerimiz ile yaptığı bu güzel ve şık makrome kol çantası birçok markanın her sezon koleksiyonlarına ekledikleri, modası geçmeyen bir modeldir. Siz de böyle bir model makrome çantası yapmak isterseniz, bu videoyu izleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz. Kullanılan ürün linki için pamuk halat ip 2mm tıklayabilirsiniz.

İyi Seyirler Dileriz.

Makrome Clutch / Makrome El Çantası

Bu çalışmada 3 mm 2 bükümlü Pamuk Halat İp kullanılmıştır.

Bu tip çanta yapımı için ayrıca 3 mm makrome ip ve 5 mm Tek Burgulu ip veya 4 mm 3 bükümlü Pamuk Halat İp de kullanabilirsiniz.

Bu video için Neslihan Topçu’ya çok teşekkür ederiz. Kendisini Instagram’dan @neslitopcuu hesabından veya blogu neslihanakcay.com ‘dan birçok KendinYap projeleri için takip edebilirsiniz.

Tam yazlık, al çıklık harika bir makrome el çantası. Sevgili Esra Aydıner ‘in Jüt String ipimizi ve Sekizgen Ahşap Çanta Sapımızı kullanarak hazırladığı ve tüm detayları ile yapım aşamalarını paylaştığı bu tatlı çantayı, videoyu izleyerek siz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Teşekkürler Esra Aydıner.

Jüt İp İle Makrome El Çantası Yapımı

İyi Seyirler Dileriz.

5 mm Jüt String İp’e 5mm Jüt ip tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Çanta Sapları çeşitlerimize Çanta Sapı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Zara Model Makrome Çanta Yapımı

ZARA model bu harika çantayı çok daha uygun fiyata yapmak isterseniz, sevgili Esra hanım’ın (@eesrskkRitzz Pamuklu Makrome SLİM iplerimizi kullanarak hazırladığı, naif ve detaylı anlatımı ile bu harika modeli istediğiniz renklerde siz de yapabilirsiniz. Kendisine bu güzel yapım videosu için çok teşekkür ederiz.

İyi seyirler dileriz.

Ritzz Pamuklu Makrome SLİM iplere pamuklu makrome slim tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Makrome Sırt Çantası Yapımı

Bu yaz sizin de bir makrome sırt çantanız olmasın mı? Sevgili Esra hanım’ın (@macrame_storyRitzz Pamuklu Makrome XL iplerimiz ile hazırladığı makrome sırt çantası yapım videosunu izleyerek, siz de kendinize veya sevdiklerinize kolaylıkla makrome sırt çantası yapabilirsiniz. Kendisine bu güzel video için çok teşekkür ederiz.

İyi seyirler dileriz.

Ritzz Pamuklu Makrome XL iplere Pamuk Makrome XL Örgü İp tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hasır Renkli Makrome Çanta Yapımı

YAZA BU ÇANTAYLA GİRİN! ☀️Makrome Çanta Yapımı Boho Trend

KendinYap çalışmalarını hepimizin keyifle takip ettiği sevgili Pınar Sarıgöl ‘ün 3 mm 2 Bükümlü Camel renk Pamuk Halat ipimiz ile hazırladığı harika bir makrome çanta modeli yapım videosu. Bu güzel makrome çanta yapımı videosunda tane tane anlatımı ve tüm detaylarıyla hazırladığı bu video ile siz de kolaylıkla kendinize veya sevdiklerinize bu çantayı yapabilirsiniz.

3mm Pamuk İp - Tek Burgulu ve Pamuk Halat İpler

3mm // 2 Büküm // Pamuk Halat İp / CAMEL

137,50

3 mm 2 Bükümlü Pamuk Halat ip çeşitlerimize 3mm 2 büküm pamuk halat ip tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Makrome File Çanta Yapımı

Makas Eller Atölyesi‘nin 5 mm Örme İplerimiz ile hazırladığı Makrome File Çanta Yapım Videosu için kendisine çok teşekkür ederiz.

MALZEMELER;
5 mm örme pamuk makrome ipi (küf yeşili)
•1 adet 5 cm ahşap halka
•4 adet 3 cm ahşap halka( daha büyükte kullanabilirsiniz)
•Kese torba
Makasmezura ve bant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.