Makrome Duvar Süsü Yapımı

makrome duvar susu

Hiçbir örgü tekniğini bilmiyorsanız fakat ipler ile farklı duvar dekorları yapmak istiyorsanız, işte tam size göre bir duvar dekoru yapım videosu.

İpler ile yapılan duvar dekorlarında genelde makrome, dokuma, tığ işi ve şiş örgü teknikleri kullanılmaktadır. Daha çok çocuk odaları, salon/ oturma odaları ve balkon gibi yaşam alanlarında tercih edilen, çeşitli ipler ile süslenen duvar dekorlarını, herhangi bir örgü tekniği kullanmadan da kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ahşap veya metal kasnaklar ile dilediğiniz türde ipleri sadece kasnağa sararak modern dekoratif ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

Farklı kalınlıklarda pamuk ipler, yün ipler, kağıt / rafya ipler ve fantezi ip grubuna giren kadife ve tüylü ipler gibi farklı dokularda ipler bu tip çalışmalarınızda oldukça şık duracaktır.

Sarma yöntemi dışında örgü tekniği kullanmadan, püsküller, ponponlar yaparak veya sadece ipleri kasnağa geçirip istediğiniz uzunlukta bırakarak da çeşitli duvar dekorları yapabilirsiniz.

İsimli kapı/ duvar süsleri kasnak kullanarak en çok yapılan dekorlardandır ve bu konuda en çok sorulan soru ise hangi ipleri kullanılmasının uygun olduğudur. İsimli kasnak çalışmalarında en çok tercih edilen ipler 3 mm tek burgulu pamuk makrome ipleridir. Bu ipler ile hem kasnağın etrafına püskülleri yapabilirsiniz hem de makrome yapraklar ile süsleyebilirsiniz. Kasnak üzerine gökkuşağı eklemek isterseniz, gökkuşağı için 10 mm halat ip ve üzerini sarmak için ise yine 3 mm tek burgulu ip kullanabilirsiniz.

İpleri sadece sarkıtarak yapacağınız dekorlar için 3 mm tek burgulu pamuk makrome ipi dışında ayrıca, 2 mm tek burgulu pamuk makrome ipi, 2 mm 3 bükümlü pamuk halat ip, 3 mm 2 bükümlü pamuk halat ip, Flat pamuk makrome ipi, YarnArt Alpine Maxi Örgü ipi gibi çeşitli ipleri de kullanabilirsiniz. Yün keçeler ile de süsleyebilirsiniz.

Pamuk veya Rafya ipleri kasnağın etrafına sadece geçirerek, ayna veya fotoğraf çerçevesi yapabilirsiniz.

Kasnak olarak ayrıca websitemizde bulanan yıldız, kalp, hilal gibi birçok farklı çeşitli formda mevcut olan kasnakları da kullanabilirsiniz.

Örgü veya düğüm tekniği kullanmadan, kolay ve şık bir duvar dekoru yapmak için sonuç olarak ihtiyacınız olanlar kasnak, çeşitli doku ve kalınlıklarda ipler, sıcak silikon. Bundan sonrası tamamen sizin yaratıcılığınıza kalıyor.

Tüm hobi malzemeleri çeşitlerine websitemizden kolaylıkla ulaşabilir ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz olması durumunda bizimle sosyal medya kanallarımızdan mesaj yolu ile veya whatsapp hattımızdan iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Bu kolay ve şık duvar süsü yapım videosunda kullanılan tüm malzemelerin linki aşağıda “Malzemeler” başlığı altında mevcuttur. Ürün isimlerine tıklayarak direkt olarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

Kasnak ve farklı dokularda ipler kullanarak yapabileceğiniz kolay ve şık duvar dekoru yapımı. Video için sevgili (Işıl’ın Aksesuarları) Işıl hanım’a çok teşekkür ederiz.

Malzemeler:

Vidasız Ahşap Kasnak
Ritzz İnce Koton İp
5 mm Tek Burgulu İp
Wolans Fox
Silikon Tabancası ve Silikon Mum
Makas

Işıl’ın Aksesuarları Youtube Kanalına abone olmak için --> ABONE OL
Instagram hesabını takip etmek için --> TAKİP ET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.