Makrome ile Hangi Hobi Ürünleri Yapılabilir?

metal kasnak deniz kabugu metal kasnak makrome duvar dekor kasnak diy hobi kapi susu ritzz hobi

Son zamanlarda gerek hayatın koşuşturması gerek ise olumsuzluklar nedeni ile insanlar hobilere yöneliyor. Yaparken stres atıldığı gibi ortaya çıkan ürün insanları daha da mutlu ediyor. Hobi malzemelerinde kullanılan bir ürün de makrome oluyor. Hatta oldukça revaçta olan bu ürün pek çok alanda kullanılıyor.

Makrome ip birçok çeşidi de olan ve geniş kullanım alanı bulunan ürünlerden biri oluyor. Pamuk makrome, polyester makrome gibi türleri mevcuttur. Her biri farklı yerlerde ve hobi uygulamalarında yer alır. 

Hobi ile ilgili malzemeleri küçük dükkanlar kadar internetten de bulabilirsiniz. Evden dışarı çıkmadan projenizde size gerekli olan her bir malzemeyi internetten kolayca sipariş verebilirsiniz. Bu aşamada da hangi site güvenilir, hangisi daha uygun, hangisi daha çabuk kargoya veriyor soruları geliyor. Bu soruların cevabı ise Ritzz.net adresine yönlendiriyor.

Makrome İpi Nedir?

Makrome bir ip çeşididir. Alt kategorisinde pek çok türü bulunur. Kullanıldığı malzemeye göre doğal ya da sentetik olabilir. Sentetik olanların fiyatı daha uygunken pamuklu olanlar onlara göre biraz daha fiyatlı olabilir. Bunun nedeni ise içeriğidir. 

Pamuklu makromeler daha sağlıklı oluyor. Özellik ile %100 pamuklu ürünler çocuklar için yapılan ürünlerde tercih ediliyor. Temiz içerik sayesinde sağlığı olumsuz etkilemiyor. Pamuklu makromelerin de kendi içerisinde farklı kalınlıkta olanları bulunuyor. 

Makrome çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Sentetik makrome
 • Pamuklu makrome
 • Pamuklu tek büklüm makrome
 • Pamuklu iki büklüm makrome

Burada sıralanan ürünler yapılacak el işine göre tercih ediliyor. Hangi etkinliğe hangi makrome daha çok uyuyor ise araştırarak onu satın alabilirsiniz. Yapılan ürünlerin evde sergilenmesi ve kullanılması insanlara daha çok mutluluk veriyor. Tüm bu ürünleri Ritzz.net sitesinde bulabilirsiniz.

 

Makrome Nerelerde Kullanılır?

ritzz xl pamuk makrome ipiMakrome başlı başına bir el işi kategorisi olarak karşımıza çıkıyor. Kullanım alanları ise oldukça fazla bulunuyor. Ev için aksesuarlar, kırlentler, kilimler, salıncaklar; kadınlar için çantalar, kıyafetler; çocuklar için yelekler, çantalar ve daha pek çok ürün bu malzemeden yapılıyor. 

Son zamanların trend ürünü ise hiç kuşkusuz makrome salıncaklar oluyor. Özellik ile balkonlarda hem dekoratif görünüyor hem de bir oturma alanı sağlıyor. Yapmak ise oldukça basit denilebilir. Bunun için pek çok video bulunuyor. Gerekli malzemeleri de yine Ritzz.net sitesinden temin edebilir, kısa süre içerisinde kendi makrome salıncağınızı yapabilirsiniz.

Makromeden yapılan kırlentler de bir diğer ürün olarak karşımıza çıkıyor. İstenilen renklerde ve şekillerde kırlentleri yapmak mümkün oluyor. Bunun için bazı makrome teknikleri bulunuyor. Oldukça basit olan bu teknikler ile evin her yerine uygun kırlentler yapabilirsiniz.

 • Salıncak
 • Duvar süsü
 • Kırlent
 • Saksılık
 • Halı/ kilim
 • Saksı askısı
 • Gazetelik
 • Kapı süsleri
 • Hediyelik
 • Anahtarlık
 • Ayna
 • Rüya kapanı
 • Raf
 • Perde
 • Çanta ve daha sayılabilecek pek çok ürün

 

Bir Hobi Malzemesi Olarak Makrome İpi

Makrome bereketli bir ip denilebilir. İnsanların yaratıcılıklarına göre pek çok alanda tercih edilebilir. Son zamanlarda duvar süsleri oldukça popüler görünüyor. Yaprak şeklinde olanları, kuru dal parçalarına takılanları, saatler, raflar ve buna benzer daha pek çok ürün yaratıcılığın birer sonucu olarak ortaya çıkıyor.

polyester flos makrome ipi degrade ebruli ip D010 bej lila kirmiziGörüldüğü üzere bu ipler istenilen her yere adapte edilebilir. Yapacağınız ürüne uygun makromeyi seçmeniz yeterli oluyor. Gerisi evinizi güzelleştirecek muhteşem ürünler oluyor. Makrome projeler gerçekleştirmek istiyor iseniz Ritzz.net adresine bir göz atabilirsiniz. 

Bu alanda ve daha birçok alanda istediğiniz malzemeleri bulunabilir, kolayca sipariş verebilirsiniz. Aldığınız ürünleri çok kısa sürede teslim alırsınız. 

 

Makrome ile Kullanılabilecek Diğer Malzemeler

Makrome tek başına kullanılsa da belirli malzemeler ile de çeşitli ürünler oluşturur. Örneğin kasnaklar sayesinde pek çok dekoratif içerik oraya çıkar. Kasnaklar ayna ile beraber kullanılarak duvara oldukça şık bir görüntü kazandırır. 

Kasnaklar ile duvara dekoratif süsler de yapılmaktadır. Taranabilir makrome ile yaprak desenli süsler hem duvar hem de kapılarda kullanılır. Rüya kapanı da yine hem kasnaklar hem de kuru dal parçaları ile yapılıyor. 

Makrome ile beraber kullanılabilen bir diğer malzeme ise ahşap boncuklar oluyor. Sade görüntüleri ile hem çantalarda hem perde uçlarında oldukça şık duruyorlar. Ahşap halkalar da yine gerekli görülen projelerde kullanılıyor. Burada uygulayacak olan kişilerin hayal güçleri devreye giriyor. 

Çanta aksesuarları da bir diğer malzemeler oluyor. Makrome çanta yapmak isteyenler gerekli olan ürünleri ve yukarıda sıralananları Ritzz.net sitesinde bulabilir. Hem güvenilir hem de uygun fiyatlı ürünleri ile sizlere hizmet veriyor.

Makrome Aksesuarlar

Makromeden aksesuarlar günümüzde her tarafta karşımıza çıkıyor.  Ünlü markaların dahi bu tarz ürünleri var. İlk aksesuar kadınların günlük hayatta çok kullandığı çantalar oluyor. Farklı makrome katlama teknikleri ile farklı boyutlarda ve renklerde çantalar yapmak mümkün. 

Oldukça havalı duran bu çantalar pek çok alanda tercih ediliyor. İster günler ister özel gecelerde kullanılıyor. Makrome kapı süsleri de bir diğer aksesuar çeşidi oluyor. Özellikle bebek ve çocuk odalarının kapıları için yapılıyor. Beyaz, yeşil, mavi, sarı, kiremit gibi renkler de en çok tercih edilen renkler oluyor. 

Makrome rüya kapanları evlerde, balkonlarda, teraslarda ve bahçelerde oldukça şık duruyor. Ağaca asılarak rüzgarlarda sallanmaları ile uçlarındaki küçük aksesuar birbirine değiyor ve hafif sesler çıkarıyor. Bu görüntü ve ses insanları dinlendiriyor. 

Hediyelik olarak da özel günlerde davetlilere vermek için tercih ediliyor. Makrome anahtarlık ise son zamanlarda oldukça popüler bir hediyelik eşya konumunda duruyor. Kitap ayraçları, çocuk toka ve taçları, duvar süsleri de diğer hediyelik ürünler olarak karşımıza çıkıyor.

 

Evinizin Havası Makrome ile Değişebilir

Perde ile evlerin havasının değiştiği kesin. Makrome perde ise özellikle mutfaklarda bambaşka bir ortam yaratıyor. Oldukça asil, eskilere gönderme yapan bir tarzı bulunuyor. Uzun bir sopa üzerine, oldukça geniş makrome örgüleri ile yapılıyor. 

Raflar gerek kullanım gerek ise görüntü açısından evlere güzellik katıyor. Makromeden yapılan raflar da duvarların havasını değiştiriyor. Saksı askılığı da saksıların yukarıdan aşağıya doğru sıralanmalarını sağlıyor. Çeşitli teknikler kullanılarak yapılan bu ürünler balkonlarda güzel görüntü oluşturuyor.

Makrome ile yerde kullanmak için halılar ya da kilimler de yapılıyor. Hem pamuklu hem de sağlıklı olmaları nedeni ile genellikle bebek ve çocuk odalarında tercih ediliyor. Basit örme teknikleri ile kendi halınızı yapmanız mümkün. Sadece o teknikleri öğrenmek yeterli olacaktır. 

Saksılık, saksıların içine konulduğu kılıflar oluyor. Bunları makromeden yapmak da mümkün. 

İstenilen renklerde saksılıklar evlere uygun olarak yapılıyor. Bu ürünler hem hobi olarak hem de evi güzelleştirmek için pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Makromeleri, makrome kullanırken gerekli olan aksesuarları ve daha pek çok hobi malzemesini Ritzz.net sitesinde bulabilirsiniz.

Bu site uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Aranılan pek çok ürünü tek çatı altında toplayarak müşterilerine kolaylık sağlıyor. Kısa sürede kargolayarak da zamandan tasarruf edilmesine katkı sağlıyor. Kaliteli ürünleri uygun fiyata ve tek çatı altından bir seferde almak istiyor iseniz buraya göz atabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.