Makrome İpiyle Çanta Yapımı

makrome file canta yapimi macrame bag diy

Öncelikle bayanların son zamanlarda uğraşı veya geliri için farklı renk ve desenlerde olan makrome ipliklerin uygun dokusu ile paspas, çanta ve çeşitli saksılara tavan askısı ve duvar askısı yapılmaktadır.  

Tabi ki makrome iplik ile yapılacak o kadar çok seçenek var. Sizlere bu yazıda makrome ipiyle çanta yapımı anlatılacaktır. Bütün sektörlerde olduğu gibi makrome iplik ve malzemelerin de kaliteli olmasına önem gösterin. 

Makrome İpiyle Çanta Yapımı

Makrome ipiyle çanta yapımı eskiden fazla yaygın olmasa da günümüzde müşteriler tarafından oldukça rağbet görmüştür. Daha çok deri çantalar modayken insanlar biraz daha doğala, el yapımı ürünlere ve  özlerine dönmüştür. 

Ritzz.net sizlere en kaliteli ve el yapımı makrome çanta hizmetini sunuyor. En şık ve kendi arasında modaya en yakın ürünleriyle Rittz.net tercih edebilirsiniz. 

Makrome ipten çanta yapımı:

 • 4 numara tığ, makas ve Ritzz.net makrome iplikleri içerisinde beğendiğiniz herhangi bir renk ile çanta yapımına başlayabiliriz. 
 • 4 numara tığımızla 22 tane basit zincir çekerek kilit yapıyı oluşturmaya başlayın. Sonrasında 23. zinciri geri dönüş zinciri olarak ayarlayıp sık örme yöntemi ile çantanızın tabanını hazırlamaya başlayın. Buradaki püf noktalardan bir tanesi tamamen sıkı işlenmesi sonuç olarak çanta yapacağımızdan daha düzgün bir yapıya sahip olması da çok önemlidir. 
 • İlk taban olarak ayarladığımız bu parçanın dikdörtgen bir yapıya sahip olması lazım ki daha düzgün bir görünüm çıkabilsin. Kenar kısa uçların oval veya düz olması sizlerin işlerken kestirme yaparak artırma yapmasına bağlı. Bir nevi dantel işleme mantığı gibi düşünebilirsiniz. 
 • 8 kor döndükten sonra kenarları kestirip yukarıya doğru aynı tabanda yaptığınız gibi kenarlıklarını oval bir vaziyette artırarak devam edin. 
 • Yaklaşık 40 cm uzunluğunda makrome ipiyle çanta yapımı için son olarak kenarlarını çıkarabilmek için 45 göz yüksekliğe devam edin. 46. göz ise kestirme kenarlıklarıdır. 
 • Son tur da bittikten sonra çantanız şeklen meydana çıkmış vaziyete gelmiştir. Artık son olarak  yapılması gereken ve son olarak çantayı tutacak kollara karar vermektedir. 

Rittz.net sitesinden birbirinden farklı çanta tutacağı ve makrome iplere sahip olabilirsiniz. İster kombin yapacağınız çift renk, isterseniz aynı renk devam edebilirsiniz. El tutma kemerlerini örmek isterseniz de örebilirsiniz. 

pamuk makrome kilit orgu ip makrome canta ipi ritzz slim 2mm koyu bej diyAynı mantıkla işlenerek burada en ve boy ölçüleri kendi tercihinize bağlıdır. El çantası ve cüzdan gibi kısa tutacağı bulunan ürünler de tasarlayabilirsiniz. Tutacak kısmını  daha uzun örerek kolunuza takabilirsiniz. Çeşitli kullanımlarla makrome ipiyle çanta yapabilirsiniz. 

Sonradan kendi ipliği ile çanta kenarlarına tutturabilirsiniz. Aynı zamanda çantanın kestirdiğiniz yerden tığ ile batıp el tutacak kemerleri çıkarabilirsiniz. Tabi ki bu durum diğerine göre de daha kalitelidir. 

Çünkü dikiş yerleri olmadan daha pürüzsüz bir görüntüyü bu sayede elde edebilirsiniz. İsterseniz makrome çantanıza fermuar dikerek de kullanabilirsiniz. Dilerseniz de  makrome çanta yapımında  artan iplik ile düğme evi açıp diğer tarafı sabitleyebilirsiniz. Kilit sistemi işlemi tamamen sizin zevkinize kalmış bir durumdur. 

Ritzz.net web sitesinden alacağınız malzemelerle makrome ipten çanta yapabilirsiniz. Rittz.net sitesinde paylaşılan püf noktalardan bir tanesi tamamen ürünlerin  ve sattığı iplerin kaliteli olmasıdır. Sonuç olarak makrome ipiyle çanta yapımı daha düzgün bir yapıya ve işçiliğe  sahip olması  için sitemizde sizler ile paylaşılan ipuçlarına ve bilgilere göz atabilirsiniz.

Makrome İpten Torba Çantası Yapımı

Makrome ipinden çanta yapımı yazısında  anlatıldığı gibi  bu işlem makrome ipiyle torba çanta yapımı ile aynıdır. Değişen durumlar ve farklılıklar ise makrome ipiyle torba çanta yapımı, biraz daha uzun sürede olmaktadır. 

Daha büyük ebatlara sahip olduğu için vakit de uzun sürüyor. Ayrıca makrome ipten torba çanta yapımı biraz daha dayanıklı olmak zorundadır. Bu sebeple Rittz.net ile satın alacağınız makrome ip bu anlamda size oldukça fayda sağlayacaktır. 

Kaliteli bir ip ile yapacağınız makrome torba çanta ile ürününüzü uzun bir süre kullanabilirsiniz. Kullanım boyunca da  asla sünme yapmaz. Uzun yıllar kullanabileceğiniz, sünme yapmayan makrome ip için sitemiz ile tanışmanız yeterli.

3mm Pamuk İp - Tek Burgulu ve Pamuk Halat İpler

Tek Burgulu Pamuk Makrome İpi // YILBAŞI // 3mm

95,00530,00

Makrome İp Çanta Kullanımı Deneyimleri

pamuklu makrome ipi ile makrome canta xlİnsanın elleri ile emek verdiği ve kimselerde olmayan bir ürünü kullanması güzel bir duygudur. Ayrıca elbiselerine uygun renkler ile rahat kombin yapıp uyuşmazlığı ortadan kaldırılmış olur. 

Güzel olan taraflarından bir tanesi de kendi isteklerinize cevap verecek modellerin kendi zevkiniz tarafından daha estetik yapılmasıdır. Tamamen size özgü ve size hitap eden ürünleri tasarlamak için Rittz.com sizlere yardımcı olmaktan memnun kalacaktır. 

Makrome ipiyle torba çanta yapımı ise yukarıda okurken dikkatinizi çekmiştir. Sürekli sıkı işlemeniz gerektiğinden bahsedilmiştir. Sıkı işlenen makrome ürünler ile daha düzgün ve sağlam sonuç elde edildiğinden, siz de bu şekilde tercih yapabilirsiniz. 

Makrome çanta yaparken lazım olacak tüm araç ve gereçler Rittz.com ile sizlerin hizmetindedir. Rittz.com ile harika makrome çantalarınızı hazırlayabilirsiniz.

Makrome İplik ile Para Kazanmak 

makrome ipi boyasi makrome boyasi macrame yarn color diy ritzz pamuk boyasiNasıl ki makrome iplik ile bir çanta kendimize yapma düşüncesine sahip isek başkalarının da aynısını düşüneceğine emin olun. Aradaki tek fark maharetli eller yani siz böyle bir beceriye sahipken çevrenizdeki insanlar da bu beceri olmayabilir. 

Tam da burada başlığımızda da belirttiğimiz gibi kazanç elde edebilme fırsatı doğuyor. Sizdeki ürünleri görenler kendileri de sahip olmak için size sipariş vermeye çalışıyor. Maliyetinin üzerine el emeğinizi de koyarak kendi paranızı çıkarmış oluyorsunuz.

Makrome İplik Fiyatı

Ev ekonomisi düşünmeniz gereken  önemli bir faktördür. Kendinize ayıracağınız küçük miktarda  bütçeler ile makrome ipliğe sahip olmak çok kolaydır. Yapacağınız eserleri ve  el emeklerinizi düşünürseniz daha da zevkli ve de kârlı bir iş olacaktır. 

Ayrıca hazır olarak almak istediğiniz makrome ürünler ya da makrome çantalar oldukça pahalıdır. Bu sebeple Rittz.com ile alacağınız makrome ipler ile hem uygun fiyatlı hem de kaliteli işlere  erişebilirsiniz.

Makrome İplik ve Sağlık 

Sert yapıya sahip olan makrome ipimiz elimize tüy bırakmayacağından kaşıntı yapmaz. Sedef hastaları kaşıntı olmaması için doktor tavsiyesi ile tüy bırakan eşya kullanamazlar. 

Mantar hastalarının da kaşıntı olmaması için tüylü eşyalardan kullanmaması gerekir aksi halde hastalık üzerlerinde daha ağır olmaya başlar. Makrome iplik yapısı olarak tüysüz ve dayanıklı özelliğe sahip olduğundan gerçekten tercih sebebi olmaktadır.

Sayfamızda Bulabileceğiniz Ürünler

Rittz.net sayfamızda birbirinden değerli ürünleri kaliteli ve uygun  fiyata bulabilmeniz mümkündür. Renk ve marka seçenekleri sizleri kaliteli alışveriş yapmaya olanak sağlayacak bizi tercih ettiğiniz için Rittz.net ailesi olarak teşekkür ederiz. 

Biz her zaman doğru, sağlam ve güvenilir ürünler ile yanınızda olacağız. Ayrıca Rittz.net ile oldukça kolay sipariş oluşturabilirsiniz. Hiçbir yere gitmeye gerek kalmadan istediğiniz konuma makrome ürünleri ve daha pek çok ürünü gönderilir. 

 

 • Makrome ipi
 • Örgü ipleri
 • İp markaları
 • İhraç Fazlası İp
 • Makrome Malzemeleri 
 • Punch İğnesi
 • Punch Malzemeleri 
 • Hazır Kitler
 • Dokuma Tezgahı
 • Hobi Kitapları
 • Yardımcı Malzemeler 
 • Düğme Çeşitleri
 • Hobi Malzemeleri 
 • Dekorasyon 
 • Tığ Çeşitleri (çeşit çeşit kalınlıkta ister silikon ister demir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.