Makrome Mumluk Yapımı 🥰

makrome mumluk yapımı

Makrome Mumluk Yapımında Hangi İpler Kullanılır?

Makrome mumluk yapımında daha çok ince ve orta kalınlıkta ipler tercih edilmektedir. Elde etmek istediğiniz görüntüye göre birçok farklı ip çeşidi kullanabilirsiniz. Peki en çok tercih edilen ipler hangi iplerdir?

2 mm tek burgulu pamuk ip, 2 mm 3 bükümlü pamuk halat ip, 3 mm tek burgulu pamuk ip, 3 mm 2 bükümlü pamuk halat ip, Ritzz Pamuk Makrome Slim iplerimizi kullanabilirsiniz. Herkesin evinde mutfak dolaplarında bekleyen boş kavanozları vardır mutlaka. Artık onları makrome ile süsleyip, evinize, balkonunuza veya bahçenize bohem bir hava katabilirsiniz. Gündüz ayrı, gece ise bir tealight mum yakarak ile harika bir dekoratif ürün elde edebilir. Mum yerine kavanoz içerisine led ışık da koyabilirsiniz. Işıl ışıl görüntüsüyle ortamınıza sıcaklık katacaktır. Ayrıca mumluk dışında vazo, kalemlik, makyaj fırçalığı, mutfaklarda kaşık/çatal/bıçaklık olarak da kullanım için çok şık bir alternatiftir. Nasıl değerlendireceğiniz tamamen sizin zevkinize ve ihtiyacınıza göre değişir.

Makrome yeni başlamış olsanız bile, sadece kare düğüm tekniğini kullanarak, file model çalışabilirsiniz. Süslemek için ahşap veya cam boncuklar da tercih edebilirsiniz. Zamanla makrome tekniklerinizi geliştirdiğinizde, tamamen kendi yaratıcılığınıza bırakarak, özgün tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Daha büyük boy kavanoz veya vazo gibi ürünler için bu tip bir makrome çalışma yapmak isterseniz, yukarıda bahsettiğimiz iplerden daha kalın ipler de tercih edebilirsiniz.

Eğer püsküllerini taramak istiyorsanız, tek burgulu ipleri tercih edebilirsiniz. Halat formunda ipler kullanmak isterseniz 2 veya 3 bükümlü halat ipler daha uygundur. Bu ipler ile ördüğünüzde de, çalışmanız bittikten sonra iplerin burgularını ayırabilirsiniz ve hatta tarayabilirsiniz. Pamuk Makrome Slim ipler taranabilen veya burguları ayrılabilen ipler değildir. Dokuma özellikli iplerdir. Bağcık formundadır. Bu özelliklere göre makrome ipi seçiminizi yapabilirsiniz.

Siz de boş kavanozlarınıza, çiçek saksılarınıza ve vazolarınıza makrome çalışamalar yaparak şıklık katabilir ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Hatta sevdiklerinize hediye etmek için de muhteşem bir alternatif.

Aşağıda bulunan Makrome Mumluk yapım videosunda 2 mm tek burgulu ip kullanılmıştır. Siyah vazoda 2 mm 3 bükümlü pamuk halat ip ve küçük kavanozda ise 3 mm 2 bükümlü pamuk halat ip kullanılmıştır. Temel düğüm tekniği kare düğüm kullanılarak, file model çalışılmıştır. Makromeye yeni başlayanların kolaylıkla yapabileceği bir modeldir.

Kullanılan malzemelere video altında bulunan linklerden ulaşabilirsiniz.

Haydi hemen boş kavanozlarınızı ayarlayın! Websitemizden dilediğiniz ip türünü seçerek sipariş verebilir ve kargonuz ulaşır ulaşmaz hemen işe koyulabilirsiniz 🙂

Farklı bir model çalışmak isterseniz fakat hangi tür ipi kullanmanız gerektiği konusunda tereddüt yaşamanız durumunda bize sosyal medya hesaplarımızdan mesaj yolu ile veya whatsapp hattımızdan görsel ileterek danışabilirsiniz.

Tüm ip çeşitlerimize, renk seçeneklerine ve boncuk alternatiflerine websitemizden ulaşabilir ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

İç mekanlarda, balkonda, bahçede… Yaşam alanlarınıza bohem ve romantik bir hava katmak için ihtiyacınız olan şeylerden birincisi evlerimizde bolca bulunan boş bir kavanoz ve dilediğiniz kalınlık ve türde makrome ipi.
Makrome mumluk yapım videomuzu izleyerek, siz de kendinize veya sevdiklerinize (harika bir ev hediyesi olabilir mesela) makrome mumluk yapabilirsiniz.

İyi Seyirler Dileriz.

Kullanılan Malzemeler:

2 MM / Tek Burgulu Pamuk Makrome İpi
Bir adet Kavanoz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.