Makrome Saksılık Yapımı 🪴

makrome saksılık yapımı

Makrome Saksılık / Sarkaç nasıl yapılır ve yapımında hangi ipler kullanılır?

Hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygun makrome saksılıklar ile yaşam alanlarınıza bohem bir hava katabilirsiniz. İster çiçekleriniz için isterseniz de mutfaklarınızda meyvelik/sebzelik veya banyolarınıza sabunluk gibi birçok farklı amaçla kullabilirsiniz. Balkon veya bahçelerde rengarenk makrome saksılıklar ortama harika bir hava katacaktır.

Makrome saksılık yapımında birçok farklı ip türü tercih edilmektedir. Bu tamamen sizin göz zevkinize ve nasıl bir model çalışmak istediğinize göre değişir.

En çok tercih edilen ip çeşitleri şunlardır;

*3 mm Tek Burgulu Pamuk İpler

*3 mm 2 Bükümlü Pamuk Halat İpler

*4 mm 3 Bükümlü Pamuk Halat İpler

*5 mm Tek Burgulu Pamuk İpler

*5 mm 3 Bükümlü Pamuk Halat İpler

*5 mm Örme İpler

*4 mm Jüt Halat İp

*5 mm Tek Burgulu Jüt İp

*Ritzz Pamuk Makrome XL ipler

*Ritzz Braided Makrome İpi

Tüm bu ip çeşitlerine websitemizden ulabilirsiniz.

Tek Burgulu ipler adı üzerine tek turlu, yumuşak ve taranabilen iplerdir. Halat ipler ise bükümlü ve daha sert iplerdir. Örme İpler ise hem dolgun hem de yumuşak iplerdir. Taranabilir değildir.

Tüm bu ipler dış mekanlarda da kullanıma uygun, sağlam yapıda iplerdir. Eğer büyük ve ağır bir saksınız için sarkaç çalışmayı düşünüyorsanız, daha çok halat ipleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Makrome saksılıklarınızı ahşap boncuklar veya cam boncuklar ile süsleyebilir ve ayrı bir hava katabilirsiniz.

Askı kısmını metal bir halka ile veya ipin kendisinden de yapabilirsiniz. Sarkacınızın taşıyacağı ağırlık çok olmayacak ise ahşap halkaları da tercih edebilirsiniz.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Makrome Saksılık Yapım Videosunda Ritzz Makrome Saksılık Kiti kullanılmıştır. Bu kitimiz içerisinde 5 mm Örme İp, ahşap boncuk ve asmak için metal halka mevcuttur.

Makrome Saksılık Yapım videomuzu izleyerek, siz de kolaylıkla bu ürünü yapabilir ve evinizin güzel bir köşesinde yer verebilirsiniz. Makrome Saksılık Yapım videomuzda sadece en temel makroma düğüm tekniği olan kare düğüm tekniği kullanılmıştır. Kare düğüm tekniği ile makromeye yeni başlayanlar bile bu modeli çok kolaylıkla yapabilecektir.

Tüm makrome ipi ve envai çeşit yardımcı malzemelere websitemiz üzerinden ulaşabilir ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz olması veya yapmak istediğiniz çalışmaya göre hangi ipleri kullanmanız gerektiği konusunda tereddüt yaşamanız durumunda bize çekinmeden sosyal medya hesaplarımızdan mesaj yolu ile veya whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Yoksa sizin hala bir makrome saksılığınız yok mu? 🙂 Hemen ritzz.net üzerinden saksılık kitimizi satın alabilir ve yapım videomuz eşliğinde, çok kısa bir sürede siz de makrome bir saksılığa sahip olabilirsiniz hatta sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Üstelik kendi elinizin emeği ❤

İyi Seyirler Dileriz.

Ritzz Makrome Saksılık Kiti ile Makrome Saksılık / Sarkaç Yapım Videosu 🍃

İyi Seyirler Dileriz.

Ritzz Makrome Saksılık Kitine ulaşmak için Makrome Saksılık seti tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.