PAMUK ÖRGÜ İPİ
 
Pamuk örgü ipi siz örgü sevenlerin en çok tercih ettiği iplerdendir. Yapısı gereği pamuk içerikli olması sebebi ile yumuşak bir yapıya sahiptir, bu yapı sayesinde örmüş olduğunuz çalışmalar daha şık ve soft yumuşak dokulu bir görünüme sahip olacaktır. Örgü seven bir çok kişinin öncelikli tercih ettiği grup pamuk örgü ipleri dir. Pamuklu örgü ipleri örülmesi kolay, akıcı bir yapıya sahiptir bu sayede örgü çalışmalarınızı ister şiş, ister tığ işi ile örün takılma yaşatmaksızın hızlı bir şekilde zevkle örgünüzü tamamlamanıza olanak sağlayacaktır.
 
Ritzz Koton %100 pamuk içeriği ile yumuşak bir yapıya sahiptir. 1.5 MM kalınlığına sahip ve tek burgulu bir iptir. Şiş ve tığ ile örülmesi kolaydır. Kışlık ve yazlık örgü modellerinde kullanıma uygundur. Bu ipleri Amigurumi ipleri olarak kullanmak isterseniz tercih edilebilirsiniz. Çanta, amigurumi, hırka, yelek, yazlık kıyafetler, bandana, saç bandı gibi bir çok örgü işlerinizde Ritzz Koton pamuk ip size geniş renk yelpazesi ile yeni çalışmalar örmenizde yardımcı olacaktır. Ponpon yapımı için Ritzz Koton ipleri tercih edebilirsiniz.
 
Pamuk ip çeşitlerinin tamamını punch işlemede rahatlıkla kullanabilirsiniz. 
 
amigurumi ipi
amigurumi ipi
Yarnart Jeans, %50 pamuk içeriğine sahip yumuşak ve örmesi oldukça kolay geniş renk seçeneklerine sahip örgü ipi olarak web sitemizde mevcuttur. Amigurumi ipleri olarak yaygın kullanımının yanısıra yazlık örgü modelleri için de ideal bir kullanım sunmaktadır. Yarnart pamuk iplerin bir çoğunu ayrıca punch işlemede ve makrome gökkuşağı çalışmasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pamuklu ip grubunda en çok tercih edilen ve sevilen Yarnart Jeans siz örgü severleri de memnun etmeye devam etmektedir. Uygun Amigurumi ip fiyatları sunmaktadır.
 
Yarnart Begonia %100 Merserize Pamuk içeriği ile yumuşak bir dokuya sahiptir ve örgülerinizde şık bir görüntü elde etmenize olanak sağlamaktadır. Kaliteli ve şık örgü işlerinizde sizi bir adım öteye taşıyacaktır. Parlak dokusu ise örgü severlerin bir çok ipte aradığı şıklığı sunmaktadır. Bu ipin ayrıca punch (panç) işinde ince punch iğnesi ile kullanımı mümkündür. Parlak bir yapıya sahip olması sebebi ile makrome gökkuşağı çalışmalarında parlak ip arayanlar için iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.
 
Catania, Catania Grande ve Yarnart ideal pamuk ipleri %100 pamuk içeriğine sahip ve kaliteli uygun fiyatlı örgü ipleri arasında yer almaktadır. Şiş ve tığ işlerinde rahatlıkla örülmesinin yanısıra punch ve dokuma işlerinde de bu özelliği tercih sebebidir. Yazlık örgü modelleri için en uygun ip grubudur. Yazlık örgü modelleri için hangi ipi kullanmalıyım? sorusuna en uygun ipler olarak bu pamuk ipleri belirtebiliriz. Tabiki bu ipleri de ayrıca makrome gökkuşağı çalışmalarında kullanmanız mümkündür. 
 
Ritzz Pamuklu Makrome SLIM ve Yarnart Macrame Cotton Pamuk Makrome İpi 2MM pamuk örgü iplerinde kilit örgü ipi olarak da bilinmektedir. Bu iplerimiz ile makrome anahtarlıklar, makrome tekniği ile çanta, tığ işi örgü tekniği ile çanta yapımına uygundur. Ayrıca bu pamuk ipler ile supla, runner gibi ev dekorasyonuna yönelik çalışmalar yapmanız mümkündür. Taranabilir bir değildir bu yüzden ipte bir dağılma olmadan daha tok örgüler elde etmenize olanak sağlayacaktır.
 
2mm Tek Burgu Taranabilir İp pamuk makrome ipi olarak bilinmektedir, yumuşak dokulu ve kalın örgü ipi olarak kullanılmaktadır. 2 MM tek burgulu taranabilir bir ip ile yapabileceğiniz başlıca çalışmalar, makrome anahtarlık, makrome emzik klipsi, makrome çanta, tığ işi örgü ile çanta yapımında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Püskül yapmak için de uygun bir fiyattır. Uygun fiyatlı kaliteli makrome ipi arayanlar için ideal bir iptir.
 
Nako ip çeşitleri şuan için websitemizde bulunmamaktadır. Söz konusu ürünlere Nako ip linkinden ulaşabilirsiniz.