En Göz Alıcı Örgü Çanta Modelleri Ritzz.net’te!

pamuk makrome ipi ritzz canta ipi paspas kilim diy orgu makrome ipi

En Göz Alıcı Örgü Çanta Modelleri Ritzz.net’te! 

stradivarius örgü çantaÖrgü çanta modelleri şık ve modern tasarımları ile kadınların giysilerinin tamamlayıcı parçaları arasında yer almaktadır. Kaliteli iplikler ve malzemeler ile hazırlanan çanta modellerinde kişilerin geniş bir seçenek yelpazesi bulunmaktadır. 

Ürünlerin çeşitliliğinden yararlanarak her giyim tarzına uygun olan modellerin bulunması oldukça kolay şekilde sağlanabilmektedir. Göz alıcı örgü çanta modellerinde kadınlara çeşitli model seçenekleri sunulmaktadır. 

Pek çok farklı renkte ve modelde olan çantaların giysiler ile kombinlenmesi sonucunda ortaya göz alıcı bir şıklık çıkmaktadır. Çantaların tasarımlarında modanın izleri ve modern esintiler bulunmaktadır. Her tarz sahibi kadının örgü çanta modellerini kombinlemesi mümkün olmaktadır.

Örgü çanta modellerinde kullanılan iplik seçenekleri oldukça fazla olarak Rtzz.net’te sunulmaktadır. İğne ve tığ oyalı, şil oyalı örgü çanta modellerine yönelik olarak ürünlerin çeşitliliği bulunmaktadır. 

Çanta modellerinin yanı sıra örgü çantalarının nasıl yapılacağına dair geniş bilgilerin site üzerinden sağlanması mümkün olmaktadır. Örgü çanta modellerinde kullanılacak olan malzemelerin seçiminde iplik seçimleri oldukça önemlidir. Aynı zamanda modelin gerçekleştirileceği diğer malzemelerin doğru şekilde seçilmesi için bir bilgi birikiminin olması gerekir. 

Örgü çanta yapımı kolay şekilde hayata geçirilirken aranılan malzemelerin hepsi sitede yer almaktadır. Çeşit çeşit ipliklerin farklı renk seçenekleri olması ve tığ gibi malzemelerin sitede yer alması ile birlikte kişilerin diledikleri modeli hayata geçirmesi mümkündür. 

 

Göz Alıcı Örgü Çantalar Nasıl Yapılır?

 

jüt ip ile makrome çanta yapımıÖrgü çanta modelleri için çeşitli malzemelerin önceden sağlanmış olması gerekir. Sağlanan malzemeler ile birlikte kişilerin bazı örgü tekniklerini biliyor olması gerekir. Örgü tekniklerine göre modeller üzerinde oynama yapmak veya kişilerin kendi hayal güçlerine göre modelleri oluşturmaya başlaması mümkündür. 

Örgü çanta modellerinde genellikle tığ işi ve şiş işi olan modeller tercih edilmektedir. Çantaların modellerine göre kullanılacak olan malzemeler değişim göstermektedir. Tığ işinden yapılan yazlık çantalar kişilerin plajlara giderken, tatil bölgelerinde akşam gezintilerine çıkarken sıklıkla tercih ettiği ve kombinlediği parçalar arasında yer almaktadır. 

Tığ işi olan file çantalar, olay yıkabilir olmaları ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. 

Örgü çanta modelleri için nasıl yapılır sorusunun cevaplanması için kişilerin hangi modeli yapmaya karar vereceği oldukça önemlidir. Seçilen modelle göre tığ ve şiş boyutları, ürünlerde kullanılacak olan ipliklerin seçilmesi gerekir. 

Örgülerde yer alacak olan işlemlere göre ek olarak düğme, fermuar gibi detayların sağlanmış olması lazımdır. Daha sonra ise örgülerim işlenmeye başlaması ile birlikte modellerin tasarımları ortaya çıkmaktadır. Örgü çantaların tasarımları ve malzemelerinde kullanılacak olan tüm ürünlerin site üzerinden bulunması mümkündür. 

 

Örgü Çanta Modellerinde Hangi Malzemeler Kullanılır?

 

kağıt ip ile tığ işi çantaDeğişik örgü çanta modelleri için kişilerin kullanacağı malzemeler farklılık göstermektedir. Çeşitli iplik seçenekleri ve tığ, şiş gibi malzemeler örgü çanta modellerinde kullanılmaktadır. 

Örgü çanta modellerinde kullanılacak olan malzemeler kişisel zevklere göre değişim göstermektedir. Modellerin tasarlanırken renkli olarak ipliklerin kullanılabileceği gibi aynı zamanda tek bir renk üzerinde de yoğunluk sağlanabilmektedir. 

Aynı zamanda iplik modelleri arasında tercihte bulunulması ve kaliteli ipliklerin tercih edilmesi halinde elde edilecek olan çanta modelleri değişmektedir. Makrome ipi özellikle örgü çanta modellerinde sıklıkla tercih edilen iplikler arasında yer almaktadır. Geniş ürün renkleri ve kaliteli yapısı ile örgü çanta modellerinde fark yaratılmasını sağlamaktadır. 

Sitede sunulan ürünler için 1 mm’den başlayan seçenekler 20 mm’ye olacak şekilde farklı desenlere sahiptir. Pamuk ve metalik ipliklerin aynı zamanda örgü çanta modellerinde kullanılarak farklı tasarımlar ile oluşturulması mümkündür. İplik modellerine göre farklı kalınlıkların kullanılması ve uzunluklarda olması mümkündür. 

Örgü çanta modelleri için kişilerin diledikleri malzemeleri geniş seçenekler arasında rahatlıkla bulması mümkündür. Sitede kişilerin makrome model örgü çantaların nasıl yapılacağını öğrenmesi ve uygulamaya başlaması mümkündür. Aynı zamanda tüm ip modellerinin listelenmesi ve kalınlıklara göre filtrelenmesi sağlanabilmektedir.

Göz Alıcı Örgü Çanta Modellerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Örgü çanta modelleri için kişilerin yapacakları tasarımlarda ipliklerin seçimi oldukça önemlidir. Yalnızca renk değil ipliklerin kalınlıkları da oldukça önemli olan bir etmendir. Pamuk örgü ipleri çanta modellerinde kullanılan en bilindik seçenekler arasındadır. 

Örgü ipleri genellikle pamuk, akrilik ve yün ipleri olmak üzere üç farklı şekilde kişilerin tercihlerine bırakılmıştır. Ancak örgü ipi modelleri yalnızca bunlarla sınırlı değildir. Oldukça farklı dokuya ve yapıya sahip olan örgü ipleri site üzerinde mevcuttur. 

Modeller üzerinde uygulanacak olan işlemelere göre örgü ipleri arasında tercihte bulunulması mümkün olmaktadır. Kişilerin örgü çanta modellerini tasarlarken örgü iplerine önceden karar vermesi ve daha sonra modelleri oluşturulması mümkündür. 

 

Örgü iplerine özel olarak tasarlanan çantalarda kullanılan en bilindik malzeme ise tığ işidir. Tığ oyası kişiler için oldukça zahmetli olan ama sonucunda mükemmel işler çıkaran bir malzemedir. 

Tığ oyası kullanılarak elde edilen örgü çanta modelleri için tığların tiplerinde seçim yapılması gerekir. Örgü çanta modelleri için kullanılacak olan tığların numaraları ve kalınlıkları seçilen iplere göre değişim göstermektedir. 

Bu noktada kişilerin ipliklerinin türüne ve kalınlıklarına dikkat ederek numaralı olan tığları seçmesi gerekir. Örgü çantalar tasarlanırken en çok tercih edilen bir diğer malzeme ise şişlerdir. Çantaların tasarlanmasında şişler oldukça fazla kullanılmaktadır ve örgü ipi türlerinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. 

Tığ işi örgü çantalar için dikkat edilmesi gereken noktaların göz önünde bulundurulması halinde elde edilen sonuçlar mükemmel olacaktır. 

Ritzz.net’te Hangi Örgü İpleri Bulunur?

Örgü çantalar için Ritzz.net sitesinden elde edilebilecek olan pek çok örgü ipi bulunmaktadır. Çanta modellerini tasarlamak isteyen kişiler için sunulan çeşitli örgü ipleri arasında tercihte bulunularak tasarımlara başlanabilmektedir. Sitede yer alan örgü ipi çeşitleri ise şu şekildedir:

 • Yazlık ipler

Yazlık ipler daha çok yaz aylarına özel olarak sıcaklık yaymayan şekilde sunulmaktadır. Bu sayede örgü ipi hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın yaz aylarında eşyaları kullanacak olan kişiler için sorun oluşturmamaktadır. Yazlık ipler diğer iplere göre daha ince bir yapıya sahiptir ve örgü çanta modelleri için tercih edilebilmektedir.

 • Yün iplik

Yün iplik modelleri daha çok kalın olan bir yapıya sahiptir ve çanta modellerinde sık bir görünüm elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Yün iplik ile örgü çanta modellerini tasarlamak isteyen kişilerin şiş ve tığ seçimlerini buna göre yapmaları gerekir.

 • Kadife İp

Kadife ipler isminden de anlaşılabileceği gibi kadife bir yapıya sahiptir. Kişilerin tasarlamak istedikleri modellere göre değişik ip türleri kullanarak tasarım yapmaları mümkündür.

Sitede yer alan diğer iplik türleri ise şu şekildedir:

 • Amigurumi ipi
 • Bebek ipleri
 • Pullu ve simli ipler
 • Kalın ip
 • Kağıt ip
 • Rafya ipi
 • Ana Kuzusu
 • Polyester ipi
 • Yün Keçe
 • Etamin İpi
 • Kalın Kağıt İp
 • Halat ip

Örgü çanta yapımı kolay şekilde tasarlanabilmesi için kişilerin iplik modelleri arasında seçimde bulunması mümkündür. 

Örgü çanta modelleri için sitede geniş bir iplik seçeneği bulunurken aynı zamanda marka açısından da geniş bir seçenek bulunmaktadır. Her markanın iplik modellerinin bulunabileceği sitede kişilerin kendilerine en uygun olan seçeneği değerlendirmesi mümkündür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.