Hangi Marka Punch İğneleri Kullanmalıyız?

lavor premium kalin uclu punch ignesi ritzz panc igne diy

Son zamanlarda boş vaktiniz oldukça fazla ise ve sizler de bu zamanı herhangi bir aktivite ile doldurmak isterseniz eğer kendiniz için yeni bir hobi bulabilirsiniz. Bulacağınız hobi sayesinde hem zihninizi kötü düşüncelerden arındırır hem de kendinizi yeni bir alanda geliştirebilirsiniz.

Yapacağınız hobiyi kendi yeteneklerinize göre seçebilir veya bir risk alarak kendinize daha önce hiç denemediğiniz yeni bir alandan hobi seçebilirsiniz. Örneğin birçok kişi resim yapmayı ya da örgü yapmayı hobi olarak seçmektedir. 

Sizler de bunları rahatlıkla deneyebilir ve kendinizi geliştirdikçe yeni bir hobi bulabilirsiniz. Her zaman yaptığınız veya klasik hobi türlerinden sıkıldıysanız eğer farklı bir alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu farklı alan belki de punch yapmak olabilir. 

Punch yaparak kendi el becerinizi daha çok geliştirebilir ve aynı zamanda hayal gücünüzün yaratıcılığını da görebilirsiniz. Peki, punch nedir ve bu hobi ile uğraşmak için hangi malzemelere ihtiyacınız vardır? 

Punch Nedir ve Punch Yapmak İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

lavor premium kalin uclu punch ignesi ritzz diyPunch yapmak kısaca kumaş üzerine punch iğnesi adı verilen özel bir iğne ile işleme yapma sanatıdır. Kumaşınızın ters yüzüne punch iğneleri ile istediğiniz şekillerde işlemeler yapıyor ve kumaşı ters çevirdiğinizde kabarık bir yüzey elde ediyorsunuz. 

Bu kabarık yüzeyde sizin işlediğiniz şekil ortaya çıkıyor. Bu sayede kendinize klasik etamin ve kanaviçeden farklı bir işleme yapmış oluyorsunuz. Eğer etamin ve kanaviçe yapmayı seviyorsanız sizler de mutlaka punch yapmayı bir kere de olsa denemelisiniz. Peki, punch hangi malzemeler kullanılarak yapılır?

Punch yapmak için öncelikle mutlaka punch iğneleri satın almanız gerekmektedir. Punch yapmak için özel olan bu iğneler sayesinde oldukça kolay bir şekilde sizler de işlemenizi yapabilirsiniz. 

Bununla birlikte tıpkı kanaviçe de olduğu gibi bir kasnak ve istediğiniz renklere sahip ipler de satın almalısınız. Satın alacağınız ipleri pamuklu ip olarak seçebilir ve bu sayede daha güzel işlemeler ortaya çıkarabilirsiniz. Peki, bu malzemeler kullanılarak punch nasıl yapılır?

Punch Malzemeleri Kullanılarak Punch Nasıl Yapılır?

Punch nedir sorusunuz cevabını öğrendikten sonra nasıl yapılacağını ve zor olup olmadığını merak edebilirsiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olarak punch yapımı konusundaki tüm bilgileri sizlere aktaracağız. 

İlk olarak punch yapmayı ilk kez deneyecekseniz ve daha önce herhangi bir işleme yapma şansınız olmadıysa bu konuda birazcık zorlanabilirsiniz. Ancak sürekli deneyerek sizler de istediğiniz desenlerdeki kabarık işlemelere sahip olabilirsiniz. 

Punch yapmak için gerekli malzemeleri satın aldıktan sonra punch iğnenize ipinizi yerleştirmelisiniz. Daha sonra kasnağa sabitlediğiniz kumaşınıza iğneyi batırıp çıkararak istediğiniz şekilleri elde etmeye denemelisiniz. İğneyi batırıp çıkararak en sonunda istediğiniz desene sahip olabilirsiniz. Punch nasıl yapılır sorusuna bu şekilde bir cevap bulduktan sonra başarılı bir punch yapımının nasıl olacağını merak edebilirsiniz. Bunun için kullandığınız iğnenizin kalınlığı veya kumaş deliğinin aralığı gibi birçok şeye ve malzeme seçimine dikkat etmelisiniz. Punch iğneleri arasından seçim yaparken veya diğer ürünleri satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Punch Yapımı İçin En İyi Punch İğnesi ve Kumaş Seçimi Hangisidir?

Punch yapmak istediğinizde bu işte başarılı olarak kendinizi kanıtlamak isteyebilirsiniz. Kendinizi kanıtladıktan sonra ise işinizi büyüterek yaptığınız ürünlerden ekonomik bir kazanç elde edebilirsiniz. 

Ekonomik kazanç elde edebilmeniz için ise yaptığınız ürünlerin oldukça kaliteli olması ve müşteri tarafından beğenilmesi gerekmektedir. Müşteri tarafından beğenilerek kendinize yeni müşteriler kazandırmak için ise punch yaparken kullandığınız malzemelerin özellikleri belirleyici olacaktır. Punch yapmak için malzeme seçeceğinizde yapmak istediğiniz ürünün çeşidine göre punch iğneleri ya da kumaş seçerek daha güzel ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. 

İlk olarak punch iğneleri oldukça çeşitli olmaktadır. Farklı uçlara sahip punch iğneleri sayesinde farklı desenler oluşturabilirsiniz. Set olan punch iğnelerini satın aldığınızda punch yapmak sizin için daha kolay olacaktır. Çünkü farklı kalınlık ve özelliklerdeki punch iğnelerini bu setler içerisinde bulabilme imkanına sahip olmuş olacaksınız. 

Punch iğneleri hem incelik kalınlığına göre hem de tasarımına göre farklı olabilmektedir. Yapmak istediğiniz desene göre iğne kalınlığınızı seçebilir ve daha rahat işlemeler yapabilirsiniz. İğne kalınlığınıza ek olarak sizlere ip uzunluğu ayarlama şansı veren punch iğneleri de mevcuttur. Bu iğneler arasından punch iğnesi tercihinizi yaparsanız eğer kumaşa işleme yaparken ipliğinizin boyutunu daha rahat belirleyebilecek ve işleme kabarıklığınızı kolaylıkla ayarlayabileceksiniz. 

İğnenizi seçtikten sonra ise kalın iğne ve ince iğnenize göre de kumaş seçiminize oldukça dikkat etmelisiniz. İşleyeceğiniz desen kumaşın üzerinde olacağı için kumaşın rengi hatta kumaş deliklerinin sıklığı bile yaptığınız işi farklı gösterecektir. İşte bu yüzden kumaş seçerken keten cinsi kumaşlar seçebilir ve harika desenler ortaya çıkarabilirsiniz. 

Son olarak ise kasnak seçimi yaparken de vidalı ya da kıskaçlı kasnaklar arasından seçim yapabilirsiniz. Bu iki kasnak arasından vidalı kasnağı seçtiğinizde punch yaparken kasnağın gevşeme durumuyla karşılaşabilirsiniz. 

Eğer bu durumdan rahatsız olacaksınız kasnak seçiminizi kıskaçlı kasnaktan yana kullanabilirsiniz. Kumaşın gevşeme durumunun yanında punch çalışmanızın boyutuna göre de kasnak seçiminize dikkat etmelisiniz. Bu yüzden kasnak seçimi yaparken mutlaka kasnak çapına da ekstra dikkat ederek seçim yapmalısınız. 

Kaliteli Punch İğnelerini ve Diğer Malzemeleri Nereden Satın Alabilirsiniz?

Hobi olarak veya ekonomik kazanç sağlamak için punch yapmaya başladığınızda yaptığınız ürünlerin herkes tarafından beğenilmesini istersiniz. İşte bunu başarabilmek için ise kaliteli ürünler satın alarak hobinizi yapmalısınız. Unutmayın ki el beceriniz kadar kullandığınız malzemenin kalitesi de ürününüzün güzelliğini ortaya çıkaracaktır. 

Eğer sizler sırf uygun olsun diye kalitesiz ürünler kullanarak punch yapmak isterseniz hem emeğinize yazık olur hem de boş yere cebinizdeki paradan olursunuz. İşte bunun önüne geçmek adına her zaman kaliteli ürünleri satın almalısınız. Peki, kaliteli punch malzemelerini nereden bulabilirsiniz?

İlk olarak punch malzemesi satan birçok mağaza olmaktadır. Kimileri uygun fiyatları ile müşterileri çekmek adına kalitesiz ürünler satmaktadır. İşte sizler de bu mağazalardan alışveriş yaparak mağdur olmak istemiyorsanız eğer tercihinizi Ritzz.net adresinden yana kullanabilirsiniz. 

Ritzz.net sayesinde istediğiniz kalınlıktaki punch iğnelerini ve istediğiniz kumaş ve iplik türlerini kolaylıkla satın alabilirsiniz. Üstelik bu ürünleri satın alırken de çok fazla para harcamazsınız. Tüm punch iğneleri, iplikleri ve kumaş çeşitleri için uğramanız gereken tek adres her zaman Ritzz.net olmalıdır.

Ritzz.net Sayesinde Tüm Hobi Malzemelerini Kolaylıkla Satın Alabilirsiniz

Ritzz.net hobi yapmayı seven insanlara yardımcı olmak adına kurulmuş ve birçok kişiye hizmet ederek onları memnun etmeyi amaçlamıştır. 

İster örgü ipi konusunda olsun isterseniz punch yapmak için gerekli malzemeleri temin etmek için olsun tüm malzemeleri sizlere tek bir adresten Ritzz.net sunmaktadır. 

Ritzz.net sadece bunlarla da kalmayıp ahşap, keçe, boncuk ve düğme gibi birçok hobi malzemesini de sizlere sunmuştur. Bu malzemelere ek olarak hobi öğrenmenize yardımcı olmak adına hobi kitaplarını da satışa çıkarmıştır. Sizlere sunulan bu çeşitlilik sayesinde herhangi bir ürünü başka mağazalarda aramak yerine hepsini tek bir adreste bulma şansını elde etmenizi Ritzz.net sağlamıştır. 

Sizler de yeni bir hobi edindiğinizde malzemeleri satın almak için mağazaları gezmenize gerek kalmadan hepsini Ritzz.net sayesinde kolaylıkla satın alabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.