Lif Modelleri Ritzz.net

lif-modelleri-ritzz

Lif Modelleri Ritzz.net

Lif modelleri en yaygın çeyiz ürünlerinden biridir. Genellikle çeyiz eşyaları içerisinde birbirinden eşsiz ve desen desen lif modelleri bulunmaktadır. 

Çeyiz içerisinde birçok lif modeli olduğundan dolayı farklı modellere sahip olmak isteyen bireyler için sepetli lif modelleri en güzel alternatiflerden biridir. Ayrıca hobi maksadı ile el örgüsü yapmayı seven kişiler de koleksiyonlarının arasına  sepetli lif modelleri ekleyerek eşsiz bir parçaya yer verebilir. 

Bireyler el örgüsü örerek vaktini kaliteli bir şekilde eğlenerek geçirebilir. Aynı zamanda lif modelleri yaparak aile ekonomisine de katkıda bulunabilirsiniz. Üstelik el örgüsü yapmak, el becerisini güçlendirerek strese de iyi gelmektedir.  Son zamanlarda sepetli lif modelleri ilgi görürken birçok farklı modeller de tercih edilmektedir. 

Alışılmışın dışında farklı ve şık bir lif modeli arıyorsanız kesinlikle sepetli Lif modellerini incelemelisiniz. Son derece pratik ve kolay bir modeldir. Üstelik son derece şık ve kullanışlı bir modeldir. Banyo içinde oldukça kullanışlı bir lif modelidir. Özellikle her genç kızın çeyizinin arasında bulunması gereken bir model olarak görülmektedir. 

Lif modellerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Kare sepet lif modelleri başta olmak üzere uzun sepet lif modelleri ve yuvarlak sepet lif modelleri bulunmaktadır. Çeyizlerin olmazsa olmaz olan lif modellerini yapabilmek için bazı ürünlere gereksinim duyulmaktadır.  Bu ürünlere kolaylıkla Ritzz.net sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Sepetli Lif Modelleri için Gerekli Ürünler 

Son zamanlarda en fazla rağbet edilen sepetli lif modellerini yapabilmek için bazı gerekli ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler arasında lif ipi, tığ ve makas yer almaktadır. Özellikle desenli, rengarenk bir lif modeli elde etmek istiyorsanız birden fazla lif ipi tercih edebilirsiniz. 

Tercih ettiğiniz ürünlerin kaliteli olması son derece önemlidir. Özellikle de lif modellerinde kullanılan lif ipleri oldukça önem arz etmektedir. Çünkü birçok ip markası kaliteli olmadığından dolayı belli bir kullanım sonrasında tahriş olmakta ve kısa süre içerisinde kopmaya başlamaktadır. Bundan dolayı tercih edilen ürünlerin kaliteli olması gerekmektedir. 

Ritzz.net sayfası içerisinde birçok el örgüsü ipi yer almaktadır. Site içerisinde bulunan tüm ürünler son derece kaliteli ve organik ürünlerden oluşmaktadır. Üstelik birçok hobi malzemesi ve el örgüsü ürünlerine de Ritzz.net sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Lif modelleri kadınlar tarafından en çok tercih edilen hobi ürünlerinden biridir. Ritzz.net sitesi üzerinden birbirinden eşsiz hobi ürünlerine sahip olarak muhteşem ürünler yaratabilirsiniz. Kare sepet lif modelleri için gerekli malzemeleri ritzz.net sitesini inceleyebilirsiniz. 

 

Liflik El Örgü İpi Çeşitleri 

Lif modelleri için çeşit çeşit birçok ip türü bulunmaktadır. Bundan dolayı lif modellerine başlamadan önce tercih ettiğiniz modeline en uygun olacak el örgü ipi çeşidini tercih etmelisiniz. Ritzz.net sitesi içerisinde birçok el örgü ipi çeşidi bulunmaktadır. Üstlük sepet lif modelleri için rengarenk ip türleri de yer almaktadır. 

Sitede bulunan bazı ip çeşitleri şunlardır:

  • Amugurumi ipi
  • Yün ip
  • Ebruli örgü ipi 
  • Kadife ip
  • Etamin ip
  • Kağıt ip
  • Saçaklı ip
  • Pullu ip 
  • Simli ip

Yukarıda yer alan ip çeşitlerine Ritzz.net sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Sepet lif modelleri için en uygun ip türü, yün ip olacaktır. Yün ip türünü yuvarlak sepet lif modelleri için de kullanabilirsiniz. Sepetli lif modellerinde birden fazla renk tercih edebilirsiniz. 

Uzun sepet lif modelleri başta olmak üzere sepetli modellerde genellikle çiçek veya bitki motifi ile süslenmektedir. Süs yapabilmek için de rengarenk ipler kullanılmalıdır. İsteğe bağlı olarak yün ipi dışında da saçaklı ip, ebruli örgü ipi veya simli ip de kullanılabilir. 

Tarzınıza ve zevkinize en uygun olan ip modelini tercih edebilirsiniz. Ancak tercih ettiğiniz lif çeşidinin organik ve kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Böylelikle emek vererek ilmek ilmek işlemiş olduğunuz el örgüsü modellerini uzun süre kullanabilirsiniz. Kaliteli, organik ve güvenilir ip  çeşidi için sitemizi tercih edebilirsiniz. 

Sepet Lif Modeli Yapımı 

Klasik lif modelleri çok fazla yapılmaktadır. Yeni ve farklı model denemek isteyen bireyler sepet lif modellerini yapmak istemektedir. Ancak ilk bakıldığında sepetli lif modellerinin yapımının zor olduğu düşünülse de aslında oldukça kolaydır. 

Sepetli lif modellerinin yapımı için kalın uçlu tığ, makas ve farklı renklerde lif ipi gerekmektedir. Genellikle sepetli lif modeli için desen oluşturmak maksadı ile farklı renklerde ip tercih edilmektedir. Sepetli lif süslemesi için çiçek, papatya, gül veya fıstık, kuş gibi desenler oluşturabilirsiniz. 

Sepetli lif modelinin yapımında en alt kısımdan başlanmaktadır. Ayrıca yuvarlak, kare veya uzun sepetli lif modelleri de yaratabilirsiniz. Sepetli lif modelinin yapımında en alt kısmından başlayarak 13 adet zincir çekilmelidir. Zincir çekildikten sonra 5 sıra şeklinde tek renk örülmelidir. 5 sıra örüldükten sonra farklı bir renk ile 5 sıra daha  yapılmalıdır.  Farklı bir renge geçtiğiniz takdirde diğer rengi keserek yeni bir renge başlayabilirsiniz. 

5 sıra farklı bir renk örüldükten sonra en alt kısımda kullanmış olduğunuz renkle tekrardan 5 sıra daha örmeniz gerekmektedir. Bu işlemin 2 kez yapılması gerekmektedir. 2 farklı yüz yapıldıktan sonra kenarlardan yün ip ile dikilmelidir. Böylelikle iki farklı yüzü birbirine bağlamış olursunuz. İki farklı yüzü birbirine bağladıktan sonra sepetin üst kısmı için 1 veya 2 sıralık örgü işlemi yapılmalıdır. 

Askısı için yapılan bu örgü işlemi bittikten sonra sepetin en üst kısmına dikilmelidir. Sepet lif modeli oluşmuş olacaktır. Sepet lifin üzerine süslemek maksadıyla ayrı ayrı farklı renk ipler ile çiçek modeli yapılmalıdır. Yapmış olduğunuz çiçekleri sepet lif modelinin üzerine işleyerek lifinizi oluşturabilirsiniz. 

Çiçek yerine farklı motiflerde kullanabilirsiniz. Ancak süslemek amacıyla yapılan motifler daha sonra iç kısımdan lif modeline işlenmelidir. Genellikle sepet lif modellerinde farklı renk ipler tercih edildiğinden dolayı yapımı başlamadan önce en az iki veya üç renk ip tercih etmelisiniz. 

Ayrıca tercih ettiğiniz ipin son derece kaliteli olması da önemlidir. Sepet lif modellerini banyo için de kullanabilirsiniz. Ayrıca hobi olarak da yaparak hediye alternatifi olarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. 

Lif Malzemelerini Nereden Alabilirim? 

Hobi olarak lif  tasarlamayı seven kişiler kaliteli ve orijinal ürünler aramaktadır. Organik ve kaliteli olmayan ürünler belli bir zaman sonra renk solması veya tahriş olması sebebiyle kolay bir şekilde kopma gibi olumsuz sorunlar yaşatmaktadır. Bundan dolayı da bireyler kaliteli ve organik ürünler aramaktadır. 

Kaliteli ve organik ürünler için Ritzz.net sitesini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Site içerisinde birçok lif malzemesi bulunmaktadır. Özellikle lif ürünü için en önemli etken malzeme iptir. Site içerisinde ise birçok ip çeşidi bulunmaktadır. İster saçaklı ister simli ip çeşitleri ile lif modellerini kolaylıkla oluşturabilirsiniz. 

Ayrıca hobi olarak lif tasarlayan bireylerin en çok kullandığı ürünler çabuk bir şekilde tükendiği için hızlı bir şekilde tedarik sağlamak istemektedirler. Site içerisinde yer alan tüm hobi malzemelerini inceleyerek hızlı teslimat sayesinde sahip olabilirsiniz. 

Üstelik tüm ürünler uygun ödeme koşullarıyla satışa sunulmaktadır. Kaliteli ve güvenilir bir adres arıyorsanız en doğru adrestesiniz. Tüm ürünlerimiz son derece organik ve kaliteli ürünlerden oluşmaktadır. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.